Barry Bede

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, próbuje wraz z nim zażegnać niebezpieczeństwo wiszące nad Barrym Bede. Porzuca on pracę u hacjendera i wyrusza na poszukiwanie przygód. Ma on nadzieję że woreczek złota oraz niewinny podstęp pomogą mu się ustatkować.

Owca | 2014-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Podróżowanie przez Amerykę, z długą lufą Winchester'a przewieszonego przez ramię czy Coltem w kabucie przymocowanej do paska westernowych spodni, przerwa na zjedzenie ciepłej strawy, czy wynajęcie pokoju w saloonach. Indianie, bandyci, szeryfowie. Widok z końskiego grzbietu. Wolność. Tymi zdaniami można ze spokojem scharakteryzować Dziki zachód. Niespokojne miejsce, gdzie odbywały się słynne strzelaniny, napady na pociągi i gorączkowe poszukiwanie złota. Miejsce gdzie jakby się dokładnie przyjrzeć, nigdzie nie było spokojnie, a tym bardziej nudno. To jakiś cowboy tropiący przestępców zatrzymał się w wiosce, gdzie obecnie przebywał niebezpieczny bandyta, mający na swoim koncie napad na bank. To Indianie wtargnęli do szpitala, odwiedzić swojego 'brata'. Jakiś lekarz z traperem, przemierzał Kolorado, by niespodziewanie spotkać się z słynnym Barrym Bedem, na którego nazwisko drżał każdy bandyta, mający coś na sumieniu... Ciekawa sceneria do napisania książki, prawda ?

Ta wielowątkowa...

Galfryd | 2016-10-24
Na półkach: Popkultura PRL, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Doktor Jan i Karol Gordon podczas corocznej wakacyjnej podróży przez prerię spotykają swego starego znajomego - Barrego Bede. Wysłuchują jego losów od rozstania i pomagają wyjaśnić towarzyski ambaras, w jakim się Barry znalazł. Ostatecznie doprowadzają do szczęśliwego finału, gdzie Barry będzie mógł bez obaw ożenić się i ustatkować.
Pamiętając, jak bardzo ożywił powieść "Na Południe Od Rio Grande" rewolwerowiec i łapacz Barry Bede liczyłem na to, że w swej "własnej" powieści będzie jeszcze ciekawszy.
Cóż niestety za zawód ! "Barry Bede" to najsłabsza, póki co, pozycja wernicowskiego cyklu westernowego. Akcji tyle, co kot napłakał, żeby nie finałowa przygoda, nie działoby się w powieści ZUPEŁNIE NIC.
1/3 książki zajmują sążniste a nudne streszczenia poprzednich części, mnóstwo też nieciekawych pobocznych opowieści, nie służących do niczego w fabule.
Przeczytać da potrzeby skompletowania całego cyklu i zapomnieć.

Marek | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: listopad 2013

Spora część książki to powtórzenie poprzednich tomów.

Robert K-ski | 2016-11-14
Marduk | 2016-03-24