Ucieczka z Wichita Falls

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Paweł

Główny wątek powieści stanowią losy Roberta Dreera. Przyjaciel i pracownik Karola został drugim pomocnikiem szeryfa Wichita. Nie darzy się on sympatią z drugim pomocnikiem. Gdy podejrzenie napadu pada na Roberta, ten ucieka, aby odnaleźć Gordona. W towarzystwie przyjaciela, który chce mu towarzyszyć w tej podróży dociera do czarownika plemienia Szoszonów.

Ilustracje Stanisław Rozwadowski.

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

Przemysław Zyra | 2014-12-02
Na półkach: Polecam, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

To druga książka Wernica, która wpadła mi w ręce i podobnie jak "Słońce Arizony" dość szybko przeczytana. Sceneria oczywiście amerykańskie i ciekawa przygoda, w której bohater musi udowodnić swoją niewinność.

Galfryd | 2015-12-25
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Jedna ze słabszych części cyku westernowego Wernica. Nie występują w niej Karol Gordon ani Doktor Jan - jedynie drugoplanowy bohater serii - Robert Dreer.
Historia niesłusznie oskarżonego o próbę morderstwa pomocnika szeryfa z Wichita Falls, który ucieka, szukając sposobu na oczyszczenie swego imienia.
Cała książka to w zasadzie opis podróży z Wichita Falls do Fort Benton, z paroma retrospekcjami i zabawną, psychoanalityczną wizytą i Indian (motyw z Hitchcockowkiej "Urzeczonej"), dzięki której Robert przypomina sobie tajemnice tragicznego zajścia. Seria zupelnie nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności pomaga mu łatwo i bez kłopotu wyjawić prawdę, a czytelnikom skończyć powieść w nadziei, że kolejne części będą dużo ciekawsze.

Krzych_b | 2015-08-20
Przeczytana: 1969 rok

Książki dzieciństwa.
W kinie Winnetou a po kinie Wiesław Wernic lub Karol May.

Przygoda, której teraz trudno doświadczyć.
Internet nie da nam tego, bo jak wyszukać Indian w internecie, to jeżdżą Chevroletami i mówią po angielsku (może i francusku w Kanadzie)

Robert K-ski | 2016-11-14
Grzegorz | 2016-09-26