Upadek strzały

Tłumaczenie: Leszek Ryś
Cykl: Trylogia Heroldów Valdemaru (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Arrows Fall
838653074X

Po wypełnieniu misji i wielu przygodach związanych z patrolowaniem Valdemaru Talia powraca na dwór, by zastać królową i dziedziczkę tronu Valdemaru, Elspeth, osaczoną siecią dyplomatycznych intryg, knutych przez rywalizujące ze sobą potęgi.

Książka była po prostu świetna, z kilku powodów. Przede wszystkim mamy zakończenie procesu stwania się Heroldem, przemieszane, z racji funkcji Talii, z dalszym przybliżeniem obowiązków Osobistego Królowej. Poza tym w tym tomie trylogii ciągle się coś dzieje i czyta się go bardzo szybko. Kilka tajemnic i wątków pozostało nie rozwiązanych, co, jak przypuszczam, będzie materiałem wykorzystanym w kolejnych książkach. Dość powiedzieć, że śledziłam losy głównej bohaterki z zapartym tchem, bo napięcie narastało cały czas, bez dłużyzn i niepotrzebnych opisów. Każde zdanie i każde zdarzenie miało swój cel. Ta część była najlepsza również dlatego, że spięła ładnie w całość niemal wszystko, co pojawiło się na kartach dwóch poprzednich tomów. Więc polecam serdecznie całą trylogię :)

saya1502 | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Kocham tą serię :) Zakończenie tej trylogii to była dla mnie wisienka na torcie :) Przeczytałam jednym tchem, nie mogłam oczu oderwać od tekstu. Wpadłam do tej krainy i czułam emocje Talii i wszystkich heroldów. Przy niektórych momentach miałam łzy w oczach. Polecam tą serię.

Alannada | 2012-03-05

Zapomniałam całkiem, że nie zakończyłam jeszcze recenzji trylogii Strzał Królowej. Niniejszym poprawiam się i prezentuję drogim czytelnikom Upadek strzały, mój ulubiony tom z całej trylogii. Książkę, jak wcześniejsze, wydało wydawnictwo Zysk i S-ka w 1995 roku (strona książki: Upadek strzały).
Upadek strzały podejmuje opowieść o Talii, teraz już pełnoprawnym Heroldzie. Dosłownie zaczyna się kiedy ona i Kris, jej mentor w czasie czeladniczego patrolu, są o niecały dzień drogi od stolicy Valdemaru.
W końcu Talia podjęła pełne obowiązki Osobistego Królowej. Oznacza to także, że znalazła się na drodze osób, które nie kochają Osobistych Heroldów Monarchy. I tym razem na próbie utopienia się nie skończyło...
Po powrocie na dwór Talia musiała zmierzyć się z intrygami i dyplomatycznymi zawiłościami żeby pomóc Selenay i Elspeth. Niestety, nim odkryła, kto jest zdrajcą (a także uporała się z Dirkiem) została odesłana z dworu z misją dyplomatyczną. Wraz z nią wyruszył Kris, jej przyjaciel i...

Anel | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 maja 2012

Pani Lackey jak zwykle zaskakuje. Poprzednie dwie części były dobre, jednak nie oszałamiające. A trzeci?... Tyle emocji i wydarzeń, po prostu niesamowite. Może troszkę przewidywalne, ale i tak bardzo mi się podobało. Polecam!

Marta Zychlinska | 2017-04-23
Piotr | 2017-02-05