Przesilenie

Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk
Cykl: Trylogia Magicznych Burz (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Storm Breaking
837150893X
Valdemar

Według legendy głęboko pod wieżą znajduje się kryjówka Urtho, w której przechowywane są jego najpotężniejsze magiczne bronie - tak śmiercionośne, iż sam Urtho obawiał się ich użyć. Narażając życie, podróżnicy uruchamiają jedno z owych narzędzi zagłady. Dzięki temu na krótko zdołają się przeciwstawić narastającej sile magicznych burz, jednak daleko im do znalezienia ostatecznego rozwiązania, albowiem wiedzą już, że burze są powracającym w czasie echem kataklizmu...

aredhela | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Piękne zakończenie serii :) Wszystkie tajemnice wyjaśnione, losy bohaterów uporządkowane, a i łzy z oczu na sam koniec pociekły. Świat Valdemaru po tym tomie nie pozostał już taki sam, jak był na początku serii o ostatnim magu heroldów, zaszło dużo zmian w konstrukcji całego uniwersum. Ewolucja pełna, z sensem i logiczna.
Bardzo mi się podobała ta książka, jak i cała seria. Polecam :)

Karlan | 2015-09-29

Zdecydowanie najlepsza część trylogii -a na pewno najbardziej "skondensowana". Autorka zrezygnowała bowiem z czasami nużących introspekcji i skupiła się całkowicie na prowadzeniu najważniejszych wątków. W tym tomie akcja rozdziela się na trzy główne wątki: pierwszy dotyczy grupy magów i uczonych, próbujących wykorzystać urządzenia maga Urtha do zlikwidowania magicznych burz, drugi -valdemarskiego poselstwa do Hardronu, a trzeci skupia się na wydarzeniach w Imperium, które dotychczas było zaniedbywane. Wszystkie trzy są bardzo dobrze i z pomysłem poprowadzone, a finał, chociaż może wydawać się nieco przyspieszony, nie powinien nikogo rozczarować.
Gdybym miała ocenić całą trylogię, to powiedziałabym, że jest ona całkiem przyzwoita -ma swoje wady, lecz jednocześnie widać, że Lackey umie jeszcze wymyślić coś ciekawego i oryginalnego. Prawdę mówiąc, pod względem literackim, widać znaczny postęp w stosunku do pierwszych książek o Heroldach.
Sam pomysł magicznych burz uważam za...

Ania | 2015-01-10
Przeczytana: styczeń 2015

Bardzo dobra książka choć czuję niedosyt... Brak mi kolejnych części, chciałabym mieszkać w Valdemarze :)

anettaja | 2014-12-12

Książka nie odbiega poziomem od cyklu. Dobrze zarysowanie bohaterowie- niezły motyw magicznego miecza "potrzeby" posiadającego duszę pradawnej kałanki. Cały cykl ma właśnie takie ciekawe urozmaicenie- czytelnik się nie nudzi.

Aza Guilli | 2016-11-16
Na półkach: 2010-2013, Przeczytane