Lot strzały

Tłumaczenie: Leszek Ryś
Cykl: Trylogia Heroldów Valdemaru (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Arrow's Flight

Podczas wspaniałej podróży po Królestwie Valdemaru, Talia, pasowana na Osobistego Herolda Królowej, doskonale wie, że nie wolno jej igrać swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami i darami, bo mogłoby to ją i Valdemar drogo kosztować.

aredhela | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Jedna z najlepszych książek pani Lackey. Obserwujemy dalsze losy Talii, od założenia Bieli, przez dojrzewanie do roli Herolda i walkę o opanowanie własnych zdolności podczas podróży czeladniczej, aż do powrotu na Dwór. A pomiędzy osobistymi wątkami czytelnik otrzymuje kolejną dawkę historii Valdemaru, która pozwala na lepsze zrozumienie całego uniwersum. Stylowi też nie mogę niczego zarzucić, postaci są dojrzale przedstawione, sytuacje bardzo dobrze opisane, a fabuła, pomimo pewnej statyczności i przewidywalności (typowa opowieść drogi), jest na tyle ciekawa, że nie nudziłam się ani przez chwilę. Zakończenie pozostawiło mnie z zaciekawieniem, co znajdę w ostatnim tomie trylogii :)

Alannada | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Moja droga do cyklu o Heroldach z Valdemaru była bardziej poplątana niż słuchawki do MP3, znalezione w kieszeni. W końcu jednak dostałam w swojej ręce wszystkie tomy i dosłownie się w nich zakochałam.
Dziś chciałam przedstawić jeden z moich ulubionych. Jest nim Lot strzały, drugi tom trylogii Heroldów Valdemaru. Polskie wydanie, z 1994 roku, wydało wydawnictwo Zysk i S-ka (strona ksiażki na stronie wydawnictwa: Lot strzały). Dodam jeszcze, że oprócz książek koneserzy książek Mercedes Lackey mogą cieszyć także ucho, a to za sprawą dwóch filkowych albumów: Heralds, Harpers & Havoc i Lovers, Lore & Loss (z którego rekomendowałam jedną pisenkę: Trio ).
Opowieść ta zaczyna się w Kolegium Heroldów, w stolicy Valdemaru. Główna bohaterka całej trylogii, Talia, została właśnie pasowana na Herolda.
Pragnę tutaj wyjaśnić kilka spraw. Aby zostać Heroldem należy zostać Wybranym przez Towarzysza - istotę podobną w kształcie do białego konia z niebieskimi oczami, ale o niebo wytrzymalszą i...

Aza Guilli | 2016-11-16
Bamboocha | 2016-11-06