Na południe od Rio Grande

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
western, dziki zachód, Indianie
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, wyrusza wraz z nim do posiadłości zaprzyjaźnionego hacjendera. Stara mapa, która miała pomóc im w dotarciu do celu zawierała tajemnicze znaki, które oznaczały miejsce ukrycia skarbu w górach Sierra Madre. Bohaterowie postanawiają wyruszyć na poszukiwania.

Galfryd | 2016-10-24
Na półkach: Popkultura PRL, Przeczytane
Przeczytana: 10 lipca 2016

Z dawna zapowiadana wyprawa Doktora Jana i Karola Gordona do Meksyku ("Na południe od Rio Grande"), do znajomego hacjendera Gonzalesa. Powieść ma dwie części - pierwsza to przybycie do Meksyku i gościna u Gonzalesów - w tej części bohaterowie odpierają ataki bandytów na rodzinę hacjendera, druga zaś to wyprawa po ukryte przedkolumbijskie skarby - tutaj też występuje banda mająca chrapkę na przejęcie skarbów.
Byłoby tak sobie, dość letnio, gdyby nie świetna postać drugoplanowa - Barry Bede - postać żywcem wycięta z dobrych spaghetti westernów - strzelająca do przeciwników równie celnie i bezkompromisowo jak Clint Eastwood. To kolejne działania i akcje Barrego (głównie wszczynane przez niego strzelaniny) ożywiają akcję książki.
Gdy - w przyszłości - takiej żwawej persony zabraknie, tempo akcji w kolejnych pozycjach cyklu wyraźnie spadnie.

Robert K-ski | 2016-11-14
Rafał | 2016-05-31