Kamuflaż

Cykl: Tweed (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Cover Story

„Trzeba powstrzymać Adama Procane’a...” Tę krótką wiadomość przesłała dziennikarzowi Bobowi Newmanowi jego żona Alexis – zanim zamordował ją wywiad radziecki.
Procane, wysoko postawiony urzędnik administracji waszyngtońskiej, planuje akt zdrady – ucieczkę na Wschód, z informacjami dotyczącymi technologii „Wojen Gwiezdnych”...

wiejskifilozof | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Stary pomysł. lecz wykonanie dobre

jw23 | 2012-02-25
Przeczytana: kwiecień 2005

Kolejne przygody Boba Newmana, kolejna udana książka Forbesa

robaczeeek | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienie
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Kolejna książka która mnie mega znudziła - widać tematyka poruszana przez autora nie przemawia do mnie :/ Także bez oceny aczkolwiek wiem że już po nic kolejnego tego autora nie sięgnę.

Machno | 2015-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 października 2015

Tweed ze swoim składem niemal idealnych pracowników terenowych wywiadu znowu wkracza do akcji. Na rynku wywiadowczym pojawia się plotka, że wysoko postawiony polityk amerykański chce przejść na stronę radziecką. Zbliżają się wybory w Stanach, więc taka sytuacja byłaby nie rękę Jankesom. Sęk w tym, że nie wiadomo kim jest naprawdę Procane (bo pod takim imieniem ukrywa się tajemniczy zbieg). Sprawę komplikuje dziennikarz o międzynarodowej sławie, Robert Newman, który szuka zemsty za śmierć swojej byłej żony. Do tego dołóżmy Finów, który starają się, aby w ich kraju nie miała miejsca dramatyczna historia o wielkim znaczeniu dla świata, Rosjan, którzy chcą przeciągnąć Procane'a do swoich dacz za wszelką cenę oraz niepokornych Amerykanów, wysoko postawionych, a więc potencjalnych zbiegów. Cała historia czyta się szybko i sprawnie, a intryga ma zaskakującą puentę, której się chyba mało kto spodziewał.

Abra | 2014-08-26

Na początku trochę mnie nudziła, ale z czasem rozwijała się coraz bardziej, tak że nie mogłam oderwać się od czytania. Uwielbiam takie książki, po których nie wiesz czego się spodziewać i które potrafią zaskakiwać. Kolejna wspaniała książka Colina Forbesa.

d7b | 2010-12-09

Ciekawy kryminał, warto przeczytać

Paulina Skipi | 2017-06-11
Przeczytana: 28 maja 2017

Nie była to książka moich marzeń. Dłużyła mi się. Miałam wrażenie, że ciągle dzieje się to samo: lot samolotem, meldunek w hotelu, telefon do współpracownika, spacer po mieście za podejrzanym i zaczynamy od początku... Tak przed 400 stron, aż w końcu, jak w mordę poznajemy prawdę, do której nie da się samemu dojść.

legionWarsaw | 2017-06-19
Miqlec | 2017-02-07