Hiob: Komedia sprawiedliwości

Wydawnictwo: Rebis
7 (47 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Job: A Comedy of Justice
9788385202431

Robert A. Heinlein - wielki mistrz science fiction - zdobywca wszystkich najbardziej prestiżowych nagród, m.in. Hugo i Nebula. Przez wielu czytelników uznawany jest za pisarza numer 1 we współczesnej S-F. "Hiob" nawiązuje do "Boskiej Komedii" Dantego. Bohater - Alexander Hergensheimer, surowy i ortodoksyjny członek Zjednoczonego Kościoła, współczesny Hiob - podczas polinezyjskiego Święta...

"Hiob" nawiązuje do "Boskiej Komedii" Dantego.

Bohater - Alexander Hergensheimer, surowy i ortodoksyjny członek Zjednoczonego Kościoła, współczesny Hiob - podczas polinezyjskiego Święta Ognia przenosi się do alternatywnych światów. Zarówno w pierwszym świecie - w którym rządzą surowe zasady moralne - jak i w innych rzeczywistościach, Alec zawsze odnajduje stałe cechy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadchodzi Armageddon - koniec świata i dzień Sądu Ostatecznego. Alec, najpierw wniebowzięty, zstępuje następnie do Piekła, by odbyć oczyszczającą wędrówkę człowieka upadłego, w którym dokonuje się wewnętrzna przemiana.

"Nie mogłem oderwać się od "Hioba"... Jedna z najlepszych powieści, jakie czytałem".
Robert Bloch

"Niewiarygodne, ale Heinlein raz jeszcze napisał wspaniałą powieść".
Arthur C. Clark [opis wydawcy]

źródło okładki: zdjecie autorskie

Jedna z licznych ulubionych przeze mnie książek, głównie ze względu na specyficzne poczucie humoru autora, jego ogromny dystans do rzeczywistości i ciekawy sposób przedstawiania religii.
A poza tym uwielbiam lody z gorącym sosem toffi ;)

ryszpak | 2014-02-23
Przeczytana: 1992 rok

Lody z gorącym sosem toffi... :P

hylae | 2014-10-09
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 października 2014

,,Hiob" to kolejna książka Heinleina, którą polecam wszystkim. Autor ma zdolność kreowania bohaterów, których nie sposób nie lubić. Jego język jest dowcipny, roi się w nim od zabawnych i mądrych tekstów oraz ciekawych przemyśleń. Główny bohater, Alex Hergensheimer, jest człowiekiem niezwykle religijnym, posiada surowe zasady moralne. Jego wiara w ustalony porządek świata zostanie jednak zachwiana...
,,Hiob" to świetna, wciągająca powieść. Bardzo ciekawe jest podejście Heinleina do religii. Autor pokazuje też, w jaki sposób miłość może zmienić nawet głęboko zakorzenione przekonania. Bardzo dobra książka!

alijka | 2014-06-14

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam w życiu, fakt faktem dawno już bardzo, ale bardzo bym chciała do niej powrócić.

bies | 2016-10-15
Domeru | 2016-03-26