Najpiękniejsza para piersi na świecie

Tłumaczenie: Jan Kortas, Ewa Kuczkowska
Wydawnictwo: L&L
Plus belle paire de seins du monde
83-903622-5-2

Kolejna książka z cieszącego się ogromną popularnością cyklu. Jest to kilkadziesiąt krótkich opowiadań prezentujących specyficznie sarkastyczną diagnozę stosunków międzyludzkich. Topor jak zwykle ukazuje ile prawdy zobaczyć można w wykrzywionym zwierciadle rzeczywistości, które niejednokrotnie staje się jedynym szczerym rozmówcą.

boziaczek | 2012-06-16

Genialny zbiór opowiadań Topora:) Sięgnęłam po ten zbiór z ciekawości i nie spodziewałam się, że będą mi się aż tak podobać. Absurd w najlepszym wydaniu. Polecam!

Karolina | 2014-06-18

Ciekawa, oryginalna, zaskakująca.

Książka stanowi zbiór mini historyjek, poruszających najróżniejszą tematykę. To co je łączy to szczypta absurdu, odrobina surrealizmu, specyficzny czarny humor i zaskakująca puenta.

Super książka- jej lektura sprawiła mi ogromną przyjemność i nie raz wprawiła w osłupienie.
P O L E C A M :)

Mieczysław | 2016-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Krótkie opowiadania. Lepsze i gorsze. Przeczytać można ale raczej bez rewelacji.

Iska | 2011-03-24

To zdecydowanie najpiękniejsze wydanie Topora :).
Krótko, zabawnie i na temat.

Arkadieusz | 2011-12-12

Lubię jego humor.
Uwielbiam go za jego wypowiedź o keczupie. Lubi go bo doskonale zabija smak wszelkich potraw ;)

Jagoda | 2011-09-28

Nie tak dobre, jak "Cztery róże dla Lucienne" ale wciąż pozycja zasługująca na najwyższą notę. O ile oczywiście lubimy dobry czarny i abstrakcyjny humor.

Mariusz Zielke | 2011-03-16
Przeczytana: kwiecień 2006

Bardzo, bardzo na tak. Krótko, ale na temat. Powiew świeżości. Świetne opowiadania. Polecam

Kala Kofeina | 2014-09-23

Genialne, często wracam.

Superchrupka | 2016-09-28

Topor jest bezbłędny.

Linda Goździk | 2011-10-17
Przeczytana: 17 października 2011

Pierwsze opowiadanie "wymiata";) Później jest różnie, raz dobrze, raz gorzej:)

Znalezione w Ninatece: Roland Topor

Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem – kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie. Dziś przedstawiamy adaptację najzabawniejszych opowiadań dyżurnego kpiarza literatury francuskiej i prawdziwego mistrza czarnego humoru – Rolanda Topora.