Mroczne królestwo

Tłumaczenie: Jacek Kozerski
Cykl: Zniszczona Ziemia (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Lightless Kingdom
Zniszczona Ziemia #2, fantasy

Świat pogrąża się w szaleństwie. Nadchodzący kataklizm może powstrzymać tylko księżniczka Gemma, obdarzona niezwykłą mocą wskrzeszania magii. Odkrycie przez nią tajemnicy Kamienia, stojącego na Diamentowej Pustyni, rozpoczyna proces odnowy świata, przerwany jednak przez siły przeciwne odrodzeniu się magii. Przyjaciel Gemmy, Arden, uwięziony pod ziemią, poznaje mieszkańców Mrocznego Królestwa....

Odkrycie przez nią tajemnicy Kamienia, stojącego na Diamentowej Pustyni, rozpoczyna proces odnowy świata, przerwany jednak przez siły przeciwne odrodzeniu się magii. Przyjaciel Gemmy, Arden, uwięziony pod ziemią, poznaje mieszkańców Mrocznego Królestwa. Tylko sojusz sił światła i wiecznego mroku może dać nadzieje na uratowanie magii.

Mamerkus | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Drugi tom cyklu duetu Wylie nie przenosi jakichś wodotrysków oryginalności i czytelniczej ekstazy. Bohaterowie i świat przedstawiony są sztampowi, w dodatku wszędzie czuć przetrawienie powielanych (magia) lub znanych motywów ("Dwie wieże", "Świat czarownic"). Nic tutaj nie zaskakuje, wszystko jest ładnie i zgrabnie poprowadzone na sznurku, niedzielni kochankowie się odnajdują, Saruman pokonany, czas na rozgrywkę z Sauronem, może się czegoś więcej doczekam w trzecim tomie, chociaż wątpię.

Za pomysł z "gadającym" kotem należą się oklaski.

michnar3 | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Tak, to coś epickiego. Druga część świetna tak jak pierwsza, teraz z rozkoszą zaczynam trzecią, ostatnią część. Wylie jest bardzo oryginalny, jego świat nie można porównać z żadnym innym. Ciekawy sposób pisania o magii.
Wielce polecam!!

PS. Ten opis od wydawcy na końcu książki jest zupełnie nietrafiony!!!

Rewelacyjna końcówka :) dopiero teraz naprawdę się wciągnełam, choć i wcześniej było dobrze.

Aliath | 2016-11-20
Szary_Wilk | 2016-09-11