Kobry Aventiny

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Cykl: Kobra (tom 2) | Seria: Wielkie Serie SF
Wydawnictwo: Amber
Cobra

Jonny Moreau razem z innymi Kobrami służy Dominium Ludzi, ochraniając przed niebezpieczeństwami osadników z nowej kolonii na Aventinie. W obliczu buntu swoich kolegów musi jednak podjąć decyzję, od której może zależeć jego przyszłe życie. Chcąc skutecznie bronić interesów powierzonych jego opiece ludzi, Jonny zostaje politykiem, a w obliczu zagrożenia ze strony Troftów wykazuje, ze potrafi rozwiązywać problemy nie tylko przy użyciu siły.

Hanau | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2012

Cały cykl Kobry jest dla mnie absolutnym majstersztykiem sci-fi, ale szczególne miejsce zajmują właśnie Kobry Aventiny. Pierwszy tom traktował o wojnie, był ciekawym wprowadzeniem do tomu II. Tam dostajemy najfantastyczniejszą część - tworzenie się zrębów nowej cywilizacji, odwieczny problem ludzi skupiających zbyt dużo władzy - problemy ujawniające się, gdy damy człowiekowi nadludzkie moce. Znakomity - i aż szkoda, że tak krótki, bo wątek buntu Kobr można by rozwinąć trochę bardziej - chociaż może właśnie chodziło o ten niedosyt. Dla mnie absolutny klasyk w biblioteczce każdego fana gatunku

Nożu | 2016-02-11
Przeczytana: 07 lutego 2016

Nie będę oceniał poszczególnych części, gdyż cykl ten postrzegam, jako całość. Co miałem napisać napisałem przy okazji tomu pierwszego.

Sirat | 2018-07-16
Przeczytana: 2009 rok