Strach przychodzi nocą

Wydawnictwo: Książnica
Drummer in the Dark
83-7132-156-2
dona

Anglią wstrząsa seria zamachów bombowych IRA. Zdalnie sterowane urządzenia dają terrorystom irlandzkim całkowitą swobodę w wyborze miejsca i czasu wybuchu. Duncan Howard, oficer wywiadu brytyjskiego, zdaje sobie sprawę, że rutynowe działania policji i służb specjalnych są skazane na niepowodzenie, a terrorystów może powstrzymać tylko przerwanie dostaw śmiercionośnych urządzeń. Upewniwszy się, że ważnym ogniwem w kanale przerzutowym jest Warszawa, Howard uruchamia polską siatkę wywiadowczą i podejmuje drę, godząc się na jej najbardziej perfidne i brudne warunki. Przejmująco realistyczna opowieść o przemocy i o tym, co walka z przemocą może zrobić z człowiekiem, a także o ludzkiej potrzebie miłości i miłosierdzia.

Jacek Filipek | 2015-07-18
Przeczytana: 21 lipca 2015