Rozkaz: zatrzymać

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
A Battle Is Fought To Be Won
dona

Jest to pierwsza książka Francisa Clifforda tłumaczona na język polski, podobnie jak "Księżyc w dżungli" przedstawiająca epizod z walk w birmańskiej dżungli. Doskonała batalistyka, dramatycznie rozwijająca się akcja i na tym tle postać młodego chłopca, oficera, który ma poczucie niedowartości w stosunku do swoich żołnierzy. Cała powieść to właściwie uparta walka o autorytet dowódcy,...

Cała powieść to właściwie uparta walka o autorytet dowódcy, przezwyciężanie swego lęku, słabości, wyobraźni, skłonności - wbrew logice - do odruchów serca. Gilling dopracowuje się wreszcie autorytetu, przeobraża się w dorosłego, odpowiedzialnego człowieka - ale za jaką cenę?
Clifford stawia tu przed nami szereg pytań, które niejednokrotnie rozstrzygnąć trzeba i w swoim własnym życiu.

Kaklucha | 2013-12-25
Andi | 2013-03-11