Odruch litości

Wydawnictwo: Książnica
Act of Mercy / Guns of Darkness
dona

Ameryka Południowa. Fikcyjny kraj, fikcyjne miasta, lecz nie fikcyjny mechanizm przewrotu politycznego, obalającego prawowity rząd. Mechanizm w swej najbardziej drastycznej formie znany światu z Chile. W tym to kraju para Anglików podejmuje walkę o życie obcego starego człowieka, któremu w najlepszym razie grozi salwa plutonu egzekucyjnego. Walczą ze wszystkim: z prawem, ludźmi, obcym niegościnnym krajem, żarem słońca i wrogą przyrodą.
Clifford nie tworzy swoich bohaterów na miarę nadludzi nie mających wahań czy chwil załamań - wręcz przeciwnie, Jordanowie są nader przeciętni, pełni wątpliwości co do powziętej decyzji... A jednak pozwoli ona tym przeciętnym ludziom wznieść się na wyżyny heroizmu.
"Odruch litości" pomimo swojej sensacyjnej fabuły traktuje przede wszystkim o potrzebie moralnego wyboru i konsekwencjach z niego wynikających.

romek | 2013-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2013

To kolejny tom z serii utwory zebrane Francisca Clifforda.Zebrano tu piec nowel,o roznej tematyce,ronnym ciezarze gatunkowym,ale najpesza znich wszystkich to tytulowy "Odruch litosci",badzo interesujace uikazanie moralnosci czlowieka w obliczu,powaznych wyborow,i ich konswkwecji.

papalotl | 2014-08-03
Na półkach: Przeczytane, Lekkie
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Clifford to mistrz budowania napięcia.

Kaklucha | 2013-12-25
moprh | 2013-04-18