Ale Klub nie przebacza

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Amigo, Amigo
Clifford Francis
dona

Gwałtowne zaskoczenie i mistrzowskie budowanie napięcia - poprzez wszystkie kolejne perypetie bohaterów, aż do kolejnego zaskoczenia w finale – to niezawodne atrybuty pisarstwa Clifforda, gwarantujące mu rekordowe wręcz powodzenie wśród czytelników na całym świecie. Ale sensacyjna fabuła to tylko efektowne „opakowanie”, Clifford nie po to pisze swoje książki, żeby sprzedać czytelnikowi tęgą porcję wrażeń. Chodzi mu zawsze o coś ważniejszego, o żywy, trudny do jednoznacznego rozstrzygnięcia problem moralny.
W powieści „Ale Klub nie przebacza” jest to problem odpowiedzialności i zadośćuczynienia. Wytropiony przez angielskiego reportera w odciętej od świata górskiej osadzie zbrodniarz wojenny, administrator Oświęcimia, jest obecnie człowiekiem społecznie niezbędnym, niezastąpionym, ofiarnym, szanowanym i kochanym – pełnym poświęcenia lekarzem, ratującym życie i zdrowie nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale również – w sytuacji szczególnie dramatycznej – temuż reporterowi. Co w takiej sytuacji dyktuje nakaz wymiaru sprawiedliwości?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

laryska12 | 2016-03-31