Normanowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kultura Europy Wczesnośredniowiecznej, Polska Akademia Nauk. Instytut Historii Kultury Materialnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
8304002000
historia
Feanor

Popularnonaukowe opracowanie na temat Normanów autorstwa znanego mediewisty.

librumlegens | 2016-12-28
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Książkę profesora Leciejewicza czytałem przez ostatnich kilka miesięcy… Może to zabrzmiało groźnie, ale wcale nie napisałem, że męczyłem się nad nią przez ten czas. Rzekłbym raczej, że… delektowałem się „Normanami”. Ta pozycja, jak żadna inna sprawdzała się podczas porannych podróży tramwajem, czy w trakcie smakowania niedzielnej kawy. Oczywiście jest to książka naukowa. Oczywiście jest napisana naukowym językiem. Nie jest zatem literaturą, która „porwałaby czytelnika”. Ilości przyswajanych informacji należy sobie odpowiednio dawkować. Warto to robić w taki sposób, aby te się przyjęły, przetrawiły i ułożyły wygodnie w naszej pamięci długotrwałej.

Kim jesteś człowieku? Quis es homo?

- Może jesteś studentem historii – nie uwierzę, że jeszcze tej książki nie miałeś/miałaś w rękach!
- Może jesteś gimnazjalistą, licealistą zainteresowanym historią (wikingów, każdą inną). No cóż… książka nie będzie dla Ciebie zbyt trudna, więc bierz śmiało, ale nie szukaj w niej pasjonujących przygód...

Adrian Szydlik | 2014-04-01
Przeczytana: 28 marca 2014

Jeśli chodzi o historyczne książki - to tak mniej więcej jak ta powinny wyglądać. Wyczerpujące informacje, podane źródła, nie tylko sam suchy tekst - ale tez wypełniony po brzegi ilustracjami, mapami, obrazującymi wszystko w jeszcze lepszy sposób.

Królewski | 2016-01-26
Przeczytana: 23 kwietnia 2015