Burning Wild

Wydawnictwo: Piatkus Books
978-0749941598
angielski
DaiHelsing

Bred by capricious parents for his innate leopard-shifting abilities, billionaire Jake Bannacotti has spent his life in an emotional vacuum - especially after a tragic twist of fate has left him to raise his infant son alone. But when his path crosses that of an enigmatic young woman, Jake's life takes a detour he could never have predicted. There is something irresistible about Emma Reynolds - something Jake can't live without. She's the first human to stir something in him he's never felt before so he hires her as his son's nanny to keep her close. It soon becomes apparent that she may not be all that she seems, yet what's raging between them is pure animal instinct - out of control, burning wild and as hot as the lick of a flame.

AngelFire | 2014-10-02
DaiHelsing | 2010-06-08