Dziennik Trójkowej Bridget Jones, czyli Brygidy Janowskiej

Okładka książki Dziennik Trójkowej Bridget Jones, czyli Brygidy Janowskiej Hanna Maria Giza
Okładka książki Dziennik Trójkowej Bridget Jones, czyli Brygidy Janowskiej
Hanna Maria Giza Wydawnictwo: Zysk i S-ka popularnonaukowa
popularnonaukowa
Zysk i S-ka
2002-01-01
2002-01-01
83-7298-155-8
Bridget Jones Program trzeci radio

Zbiór przygód ( no może to zbyt duże słowo ) napisanych przez różne kobiety i zebrany w całość pod redakcja pani Gizy. Opisuje historię niejakiej Brygidy - samotnej, z nadwagą i z kotem. W tle pląta się paru potencjalnych kandydatów na ukochanego, ale którego Brydzia wybierze? Tego nie wie nawet ona sama.
Widzę, że ta książeczka ma nie za dobre opinie… No cóż… nie jest to literatura wysokich lotów, ale ja nie czuję się rozczarowana. Może dlatego, że nie oczekiwałam cudów. Jak dla mnie to lekka opowiastka, taka na chwilkę… Ja nie żałuję, że przeczytałam.

Widzę, że ta książeczka ma nie za dobre opinie… No cóż… nie jest to...

Czytało się szybko, ale... nie dość, że co najmniej to to niewiarygodne, to jeszcze momentami mam wrażenie, że jakimś grafomaństwem pachnie. Oryginalny dziennik czytałam z dziesięć lat temu i mam wrażenie, ze miałam większa frajdę, a do tego bohaterka bardziej była przekonywająca. Tu jedyne uczucia jakie żywiłam do Brygidy to nie tyle niechęć ile niedowierzanie, ze można być aż tak roztrzepaną, naiwną i nierozgarniętą dziewuchą. Średnie zupełnie. Ale na letnią lekturę bez zobowiązań ujdzie.

Były momenty, które mnie śmieszyły, ale niestety niezdarność życiowa Brygidy była po prostu żałosna. ;) Można przeczytać w wolnej chwili, bo książka nie jest długa, ale ogólnie - bez szału.

Wbrew wielu nieprzychylnym opiniom mnie ta książka się podobała. Właśnie ze względu na to, że dosć szybko się ją czyta, jest lekka i z poczuciem humoru.

Nie, nie i jeszcze raz nie! Czytałam oryginalną wersję "Dziennika Bridget Jones" oraz oglądałam film na jego podstawie. I o ile było to lekkie, ale przyjemne spotkanie, o tyle polska wersja nie przekonuje mnie. Często reaguję emocjonalnie, na to, co czytam lub oglądam. Spotkałam się z opiniami, że "Dziennik Trójkowej Bridget Jones, czyli Brygidy Janowskiej" wywołuje uśmiech na twarzy. Mi niestety nie wywołał ani razu. Jest to książka, do której na pewno już nie wrócę.

Chwilami zabawna, czasami jednak niestety żałosna. Zakończenie mi sie nie podoba. Jest jednak jakiś morał: to, co piękne, bywa złudne - nie oceniaj ludzi po wyglądzie, patrz na to jacy są naprawdę.
Szczerze powiedziawszy jeśli ktoś chce się trochę pośmiać i zobaczyć jak wygląda karykatura "Dziennika Bridget Jones" to jest to książka dla niego :)

"Beznadziejna" to mało powiedziane... zdecydowanie jedna z najgłupszych książek jakie czytałam, TRAGOS.

bez szału. przeczytałam na zasadzie "jak zaczęłam to skończę". treść? polska wersja brytyjskiej Bridget, ale trzy poziomy niżej. styl bardzo męczący. zakończenie - naciągane. nie polecam w sumie.

Zdecydowanie jedna Bridget Jones wystarczy. Tutaj ani śmiesznie, ani ciekawie, a wręcz smutno się robi na samą myśl ileż dramatów każdego dnia nawymyślano dla naszej Brygidy..

to stanowczo nie to czego szukałam.....

to stanowczo nie to czego szukałam.....

• Wypożyczone z biblioteki
  • Akademik nr 2
  • Kindle ;-)

Dodaj cytat z książki Dziennik Trójkowej Bridget Jones, czyli Brygidy Janowskiej