Tutanchamon, ostatni sekret

Wydawnictwo: Świat Książki
Toutankhamon - l'ultime secret
978-83-247-1234-2
piotrex

Nowojorski prawnik Mark Wilder dostaje zdumiewający list, który wiedzie go do Egiptu. Czy to możliwe by był synem... Nie, tego czytelnikom nie zdradzimy. Ale Mark zostaje w Kairze na dłużej, a „miasto, które nigdy nie śpi”, odkrywa przed nim swoje tajemnice, wiodące do słynnego grobowca Tutanchamona. W wypełnieniu niezwykłej misji pomaga mu piękna Ateja. Czy przed niebezpieczeństwami uchroni ich talizman, wykonany przez księdza Pachoniusza, utajonego kapłana Amona?
Popularny autor pisze lekko i umie dawkować napięcie, a o starożytnym Egipcie wie bardzo dużo.

Monika | 2011-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2011

Tak, zdecydowanie zbyt dużo wątków jest poruszonych w tej książce. Jest i sporo historii starożytnej i historii współczesnej i miłości.
Przedobrzył pan Jacq!

Daję jednak 5 gwiazdek, bo z każdej niemal strony bije wielka miłość autora do Egiptu, a ja tę miłość całym sercem podzielam.

Anksunamun | 2016-07-02
Przeczytana: 12 maja 2016

Powieść niezwykle nudna. Autor nie zagłębił się zupełnie w przeżycia wewnętrzne bohaterów. Cała książka to jeden wielki suchy opis następujących po sobie zdarzeń, zupełnie wyprutych z jakiejkolwiek dozy nieprzewidywalności. Świat przedstawiony jest szalenie płaski, a postaci nieprzekonujące. Dotrwałam do ostatniej strony w nadziei, że w którymś momencie coś zaskoczy, ale niestety tylko straciłam czas.

psotka2112 | 2010-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2010

Miało być pięknie, wyszło - jak zawsze. Maturzystka tak mi zachwalała autora, że wzięłam i przeczytałam. Wymęczyłam się straszliwie, bo książka byle jak jest. Autor chciał i perspektywę historyczną dać i tajemnice Tutenchamona i romansowy wątek. I... co za dużo, to niezdrowo. Albo robimy thiller polityczny, albo powieść historyczną, albo miłosną, a tak... wyszły nawet nie "Kopalnie króla Salomona".

dorejsz | 2016-10-05
Przeczytana: październik 2016