Misja Kokatrys

The Cockatrice Boys
838927826X
potwory, pociąg, dzieci, misja
Ivyll

Wszystko zaczęło się pewnej niedzieli pod koniec wakacji, kiedy w hali przylotów londyńskiego lotniska na taśmie, na której miały się pojawić bagaże wracających z urlopu turystów, zamiast walizek i neseserów, wyjechały ogromne wory o przeróżnych kształtach. Wkrótce potem w Wielkiej Brytanii zaczęły się dziać dziwne rzeczy - znikały szkolne wycieczki, a nawet staruszki wyglądające z okna wieżowców. Po paru latach kraj opanowała plaga wszelkiej maści potworów, latających rekinów młotów, kelpi, brontozaurów, bazyliszków, hydr, trolli, żmirłaczy, kokodryli, kikiwaków i innych paskudztw. Kiedy sytuacja żyjących w podziemiach Brytyjczyków stała się zupełnie nie do zniesienia, premier wraz z ministrem obrony postanowili powołać Korpus Kokatrys, który miał walczyć z inwazją, przemierzając Anglię i Szkocję w specjalnie w tym celu skonstruowanym opancerzonym pociągu. Na pokładzie "Belle Kokatrys" - bo tak nazwano ten niezwykły, napędzany gwiezdną energią pojazd - oprócz doborowych żołnierzy znalazła się trójka cywilów: pewna starsza pani, która postanowiła pojechać na gapę, oraz dwójka kilkunastoletnich dzieci, Dakin i Sauna.

chanka | 2016-09-08

Bo wszelkie magiczne stworzenia, te dobre i te mniej, te puchate i oślizgłe, tęczowe i szarobure, chuchające i chrumkające- zawsze są mile widziane :)

Ivyll | 2010-06-07
Przeczytana: 2009 rok

Książka opowiada o alternatywnej (miejmy nadzieję) przyszłości Wielkiej Brytanii najechanej przez przeróżnego pochodzenia stwory, mało sympatyczne i siejące powszechne zniszczenie. Misja ratunkowa oprócz fachowej załogi zawiera też dwójkę niezwykłych dzieci i jedną starszą panią. Jak na opowieść dla dzieci jest ona dość drastyczna i nie ma cukrowych elementów happy endu. Warto przeczytać.

Paulina15 | 2016-05-11
dreadowa | 2015-11-16