Warszawa między wojnami. Opowieść o życiu Stolicy 1918-1939

Wydawnictwo: Księży Młyn
Warszawa, stolica, międzywojnie
historia
Replica

Warszawa między wojnami to książka, która wprowadzi czytelnika w klimat przedwojennego miasta. Autor opowiada w niej o poszczególnych sferach życia międzywojennej Warszawy, m.in.: o miejskim samorządzie, urbanistyce, architekturze, gospodarce komunalnej, służbie zdrowia i oświacie. W interesujący sposób opisuje kawiarnie, sklepy, teatry oraz pomysły warszawiaków na spędzanie wolnego czasu. Książka jest pewnego rodzaju przewodnikiem po mieście, które w okresie 21 lat trwania II Rzeczpospolitej przeżyło niebywały rozwój i było dumą niepodległego państwa.
Dodatkowo każdy rozdział został wzbogacony o informacje adresowe, dzięki którym można poznać ówczesną lokalizację różnych instytucji.Publikacja zawiera kilkaset fotografii i różnego rodzaju dokumentów.

Marcin | 2017-02-22
Michał | 2015-12-20