Wędrowny handlarz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
western, dziki zachód, Indianie
przygodowa
Paweł

Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, ma wyruszyć z nim do swojego przyjaciela. Niespodziewany list od szeryfa Adamsa powoduje, że Karol musi pilnie wyruszyć do Arizony. Doktor Jan udaje się więc na granicę Meksyku i USA wraz ze swoim pacjentem, który zajmował się handlem z Apaczami. Po drodze natrafiają jednak na porywaczy czyhających na samotnych

Galfryd | 2016-06-06
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Po raz kolejny Doktor Jan umawia się gdzieś w głębi Dzikiego Zachodu, by odwiedzić meksykańskiego hacjendera, poznanego przy "Słońcu Arizony".
Doktor wyrusza w drogę w Milwaukee wraz z tytułowym wędrownym handlarzem, swym byłym pacjentem. Po drodze spotykają gromadę nieznośnych miejskich bufonów, wiedzionych ku nieszczęściu przez parę bandytów/traperów. Doktor wraz z towarzyszami interweniuje i pomaga westernowym "turystom".
Dość mizerna pozycja w cyklu - jedna, bardzo liniowa i nienadzwyczajnie ciekawie prowadzona przygoda. Naturalnie jest wszystko to, w zwykle u Wernica - fajne opisy Dzikiego Zachodu, poczucie przestrzeni, ale fabularnie raczej przeciętnie. Liczę, że kolejne tomy będą lepsze.

Owca | 2015-10-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Moja przygoda z sagą traperską rozpoczęła się od przeczytania "Barryego Bede". Zostałam oczarowana tą wspaniałą fabułą, niesamowitym klimatem, pięknymi opisami, a przede wszystkim dwójką głównych bohaterów. Zatem kiedy dobrałam się do jakiekolwiek książki pana Wernica, (którą - swoją drogą - było bardzo ciężko znaleźć) usiadłam do książki z rumieńcami i ponowną chęcią spotkania Jana z Milwaukee oraz Karola Gondora.

Od pierwszej strony powitały mnie te wspaniałe opisy, które mają moc przenoszenia na dziewiętnastowieczny Dziki Zachód. Uszczęśliwiło mnie to, że autor od początku pisał takim stylem, ponieważ teraz wiem, że nie ważne na którą część trafię mam jeden pewnik - styl opisywania będzie wszędzie na tak samym dobrym poziomie.

Bohaterowie na pewno też zasługują na szczególną uwagę. Pisarz stworzył w swojej sadze postacie z krwi i kości, których zachowanie jest zgodne z charakterem oraz do których chętnie się wraca.

Z...

Robert K-ski | 2016-11-14