Człowiek z Montany

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Doktor Jan i Karol Gordon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
przygodowa
Paweł

Doktor Jan i Karol Gordon wyruszają do Montany. Na miejscu okazuje się, że zapraszający ich ranczer i jego przyjaciel poczmistrz mają kłopoty z szantażystami. Tropy wiodą w przeszłość, do dawnych członków Ku-Klux-Klanu...

Ilustr. Stanisław Rozwadowski.

źródło opisu: http://www.antykwariat.nepo.pl/

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/

Galfryd | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Hacjender Paddy Warren przybywa z polecenia szeryfa z Fort Benton do Milwaukee, by prosić Doktora Jana i Karola Gordona o pomoc w trudnej sprawie. Nieznani sprawcy żądają od Warrena zapłaty pokaźnej kwoty pieniędzy - grożąc, że odmowa spełniania żądań ściągnie na niego poważne konsekwencje.
Bohaterowie czują, że nie wszystko w opowieści Warrena jest jasno powiedziane, ale zgadzają się przybyć na jego zaproszenie do Montany.
Na miejscu poznają Polonusa Sanduskyego, niegdyś kowboja na rancho Warrena, zapoznają się z całą, prawdziwą (a niezbyt chwalebną) historią swego gospodarza - ostatecznie zaś wyjaśniają sprawę łapiąc sprawców.
Kolejna porządna pozycja z westernowego cyklu Wernica - może nie dorównuje ona najlepszym książkom serii, ale jest wystarczająco wciągająca i żywa, by nie nudzić czytelnika

Marcin K | 2013-03-02
Przeczytana: luty 2013

Moim zdaniem jedna z nudniejszych książek Wernica, ale i tak dobra! :D

Michał Wasek | 2017-02-13
darocz | 2017-02-11