Ethan z planety Athos

Tłumaczenie: Marzena Polak
Cykl: Vorkosigan Saga (tom 6)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ethan of Athos
totfla

Można by pomyśleć, że na planecie, na którą nie mają wstępu kobiety, lekarz położnik nie będzie miał zbyt wiele pracy. Nic bardziej mylącego: Doktor Ethan Urquhart, główny biolog, jest jednym z najbardziej zapracowanych ludzi. To znaczy był nim, dopóki tajemniczy kryzys genetyczny nie zagroził Athosańczykom wymarciem. Wyznaczony, żeby stawić czoło okropnościom wszechświata w poszukiwaniu nowych kulturgenetycznych, ethan decyduje się na pierwsze spotkanie z obcymi istotami... kobietami!!!
Jednak nawet w najśmielszych snach nie wyobrażał sobie przymierza z komandor Elli Quinn, oszamiałająco piękną agentką wywiadu Wolnej Floty Najemnej, która z własnych, tajemniczych powodów interesuje się problemami planety Athos.

Kasia | 2015-11-23
Przeczytana: 18 listopada 2015

Planeta Athos: okropne miejsce, w które zaprowadziło mnie moje poszukiwanie motywów lgbtq+ w science-fiction i fantasy.
Ethan z planety Athos: facet, który musiał opuścić swoją piękną i szczęśliwą planetę i zacząć zadawać się z kobietami, a przy okazji wplątał się w międzygalaktyczną kosmiczną aferę kryminalną.
Ta afera: nie taka zła.
"Ethan z planety Athos" Lois McMaster Bujold: nie przeczytałam żadnej innej powieści z Sagi Vorkosiganów, ale moi ludzie donieśli mi, że można to czytać oddzielnie bez przypału, i chyba rzeczywiście można. Tylko po co... nie trzeba urodzić się na planecie samych mężczyzn, żeby być uprzedzonym do kobiet.

Taon | 2011-03-30

Si-Fi z głównym bohaterem z planety samych mężczyzn, gdzie nikogo nie dziwi wychowywanie syna przez dwóch ojców. Czyta się lekko i klimatycznie. Same wątki "homo" są w sposób naturalny i delikatny zaznaczone w książce i nie są jej głównym celem.

Beata | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe