Kot i jego Papież. Opowieści kota Chico o życiu papieża Benedykta XVI

Joseph e Chico : un gatto racconta la vita di Papa Benedetto XVI
978-83-6072-594-8
Kot, Papież, Opowieści
DaiHelsing

Wydawnictwo M przygotowuje z okazji trzeciej rocznicy wyboru Benedykta XVI na Stolicę Piotrową, polską wersję barwnej biografii Papieża autorstwa Jeanne Perego i Donaty Dal Molin Casagrande "KOT I JEGO PAPIEŻ - Opowieści kota Chico o życiu papieża Benedykta XVI". Książka jest kierowana do dzieci. Wstęp do książki napisali: osobisty sekretarz Benedykta XVI, ks. Georg Gänswein i ks. Biskup Antoni Długosz.

Evik | 2011-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Świetna, pięknie ilustrowana książka dla dzieci.
Opisuje ona drogę do Watykanu papieża Benedykta XVI. Przedstawia kilka ciekawych faktów z życia obecnego papieża, między innymi jego spotkanie z kardynałem w wieku około 3 lat. Mały Józef zauroczony tym spotkaniem powiedział: "Jak dorosnę, to też zostanę kardynałem".

O życiu papieża opowiada nam kot Cziko.

Książka jest pięknie ilustrowana przez Donata Dal Molin Casagrande. Książka nadaje się także dla niesłyszących - dołączony jest do niej audiobook. Książkę czyta Anna Dymna.

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 27 kwietnia 2008

Bardzo sympatyczna i urocza książka. Śliczne ilustracje. Sam pomysł bardzo trafiony.

Julita | 2012-05-01
Przeczytana: 2007 rok