Towarzysze broni

Cykl: Vorkosigan Saga (tom 7) | Seria: Nowa Fantastyka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Brothers in Arms
totfla

Pokój zagościł na dobre na całej planecie, trudno zatem być dowódcą najemników. Miles Naismith doszedł do smutnej konkluzji, że Wolna Najemna Flota Denarii opuszczona przez swych wrogów rozpadnie się bez niczyjej pomocy. Jednakże wrogowie Milesa szykują nań o wiele przewrotniejszą pułapkę. Z nie wyjaśnionych powodów Dendarianie nie otrzymują swojej zapłaty, a kapitan Galeni, przełożony Milesa, wstrzymuje rozkazy z Kwatery Głównej Cesarskich Służb Bezpieczeństwa Barrayaru.
Co łączy kapitana Galeniego ze skazanymi na banicję komarrskimi powstańcami? Czy Miles nie popadnie w paranoję, zmagając się kolejno z obowiązkami dwóch swoich wcieleń - dowódcy dendariańskich najemników, admirała Naismitha, i lorda Vorkosigana, porucznika armii Cesarstwa Barrayaru?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Towarzysze_broni-p-942-.html

Efemeryda | 2017-03-23

Cykl Barrayarski. Lubię. Przyjemnie się czyta. Odpowiednia dawka emocji i zdarzeń nieprawdopodobnych, z których Miles nas wyciągnie. Tylko z tomu na tom Miles robi się zbyt supermeński (tych wydanych w Polsce). No ale skoro sprawnego inaczej (bo kaleka to chyba słowo obecnie niepoprawne politycznie?) zrobiło się bohaterem, to jakoś musi sobie radzić. Wiadomo w małym ciele wielki duch, tylko trochę za dobrze manipuluje otoczeniem.

Robin | 2017-08-27
Na półkach: 2017, Przeczytane