Brothers in Arms
totfla

Pokój zagościł na dobre na całej planecie, trudno zatem być dowódcą najemników. Miles Naismith doszedł do smutnej konkluzji, że Wolna Najemna Flota Denarii opuszczona przez swych wrogów rozpadnie się bez niczyjej pomocy. Jednakże wrogowie Milesa szykują nań o wiele przewrotniejszą pułapkę. Z nie wyjaśnionych powodów Dendarianie nie otrzymują swojej zapłaty, a kapitan Galeni, przełożony Milesa, wstrzymuje rozkazy z Kwatery Głównej Cesarskich Służb Bezpieczeństwa Barrayaru.
Co łączy kapitana Galeniego ze skazanymi na banicję komarrskimi powstańcami? Czy Miles nie popadnie w paranoję, zmagając się kolejno z obowiązkami dwóch swoich wcieleń - dowódcy dendariańskich najemników, admirała Naismitha, i lorda Vorkosigana, porucznika armii Cesarstwa Barrayaru?

Janusz Szewczyk | 2016-01-09
Morgoth | 2015-11-11