Zadomowienie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Homebody
83-7255-412-9
totfla

Don Lark prowadził kiedyś zwyczajne, szczęśliwe życie. Niestety, splot tragicznych okoliczności zburzył jego spokojną egzystencję i uczynił z niego zdziwaczałego samotnika. Mogło by być jeszcze gorzej, ale Don znalazł sobie cel w tym nowym, znacznie mniej radosnym życiu: wędruje z miasta do miasta, wyszukuje stare, zrujnowane domy, kupuje je, wprowadza się do nich, a następnie przywraca im dawną świetność, po czym sprzedaje je i rusza dalej. Wiekowa rezydencja w Greensboro stanowi największe wyzwanie dla jego renowatorskich talentów. Don z zapałem przystępuje do pracy, lecz z każdym mijającym dniem staje się dla niego coraz bardziej jasne, że nie trafił do zwyczajnego domu, że jego sąsiedzi nie są zwyczajnymi ludźmi, i że wcale nie jest jedynym lokatorem posępnej budowli. Kiedy zaś odkrywa w piwnicy wejście do zagadkowego tunelu, tajemnica z fascynującej zaczyna powoli przeradzać się w groźną i złowieszczą.

Kevorkian | 2016-01-13
Na półkach: 2016, Horror, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Lubię tego pisarza, ale tym razem zdecydowanie nie odnalazł się w konwencji.

Po pierwsze to książka z gatunku "nie oceniaj książki po okładce". Niby jest nawiedzony dom, ale jak liczycie na dreszczyk przerażenia w czasie lektury, policzcie jeszcze raz.

Po drugie Card naprawdę ładnie pisał o tym remontowaniu domów, albo może mnie tylko się tak wydaje, bo ustawicznie i sukcesywnie remontuję coś w swoim własnym. W każdym razie fragmenty "remontowe" podobały mi sie najbardziej.

Po trzecie Card zdecydowanie nie umie i nie powinien pisać o jakichkolwiek romansach, bo wychodzi niesamowicie sztucznie, kiczowato - no dosłownie jakby to pisała jakaś egzaltowana gospodyni domowa. Te fragmenty miałam ochotę omijać, a czytałam tylko dlatego, bo może jest tam coś ważnego dla fabuły. Nie było.

Po czwarte, Card czasem nieźle odnajduje sie w filozofowaniu o winie i karze, o odpowiedzialności i odkupieniu, ale nie tym razem. Tym razem była to filozofia rodem ze szkolnego korytarza. Niby da się...

Magdalena | 2013-08-26
Przeczytana: sierpień 2013

Bardzo przyjemna książka. Okładka trochę nieadekwatna bo opowieść nie jest straszna, raczej niektóre wątki wzbudzają smutek niż strach. Książka o miłości, samotności, żalu po stracie i trochę o zjawiskach paranormalnych :) Wciągająca, przeczytałam jednego dnia.

Lisbeth | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Zaczyna się jak zwykłe romansidło, a potem staje się... romansidłem z udziwnieniami. Sztuczni bohaterowie "jak ja dobrze znam się na innych i potrafię ocenić na pierwszy rzut oka", nic zaskakującego i na zakończenie oczywiście happy end. Zawiodłam się, spodziewałam się czegoś lepszego.

Semin | 2016-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2016

Spodziewałem się dobrego horroru który będzie mnie trzymał w napięciu, jednak czytając tą książkę mocno się zawiodłem. Przez pół książki akcja nudno i żmudnie się rozwija. Zakończenia co prawda ciężko było przewidzieć lecz nie było jakkolwiek nadzwyczajne... Spodziewałem się powieści po której nie będę mógł zasnąć i mocno się rozczarowałem. Jest to bardziej nużące opowiadanie z elementami paranormalnymi niż mrożący krew w żyłach horror...

ikari | 2011-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To nie jest taki znowu tandetny horror, jak się po opisie może wydawać - i bardzo dobrze. Jest bardzo Cardowa, w stylu "Mówcy umarłych", czyli więcej w niej emocji i relacji międzyludzkich, niż akcji (przynajmniej do czasu, bo końcówka jest trochę filmowo kiczowata :P). No chyba, że nie skojarzy nam się to w ten sposób. Wtedy to JEST tandetny horror.

bazylia | 2013-02-08
Przeczytana: 2011 rok

Seksowny facet po przejściach, tajemnica do rozwiązania, zło czające się w starym domostwie - wszystko zgrabnie opisane, niestety niezaskakujące. Rezultat - fajne czytadło na długie wieczory.

Adrianna | 2013-05-27

Rewelacyjna , polecona przez mojego kochanego tatę ♥

Dyzio | 2012-03-01
Przeczytana: 01 marca 2012

Bardzo słaba książka. Połączenie taniego romansidła z "Poradnikiem majstra budowlanego". Jedyny plus tej książki to język jakim jest napisana- prosty, szybko się czyta. Poza tym akcja książki jest przewidywalna, z grozy jest tu tylko okładka książki. W pewnych momentach mam wrażenie, że autor gubi się w wątkach. Coś zaczyna, potem urywa i nie wiadomo po co to było. Generalnie nie polecam.

Zielony | 2011-08-21
Przeczytana: 16 sierpnia 2011

Średnia książka, nie zaskakuje niczym, poza tym przewidywalna..... Poza tym zdaje się że to bardziej romans niż horror.

Dawid | 2013-07-05

przeczytana w dwa dni urlopu. nic specjalnego, ale umilila czas na plaży.