Antologia nowej poezji polskiej 1990 - 1999

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8372201757
kraków, poezja, antologia, honet, wiersze, poeci
poezja

Antologia nowej poezji polskiej 1990-2000 to największy w Polsce wybór wierszy twórców średniego i młodego pokolenia. III wydanie zostało poszerzone o nowych autorów i nowe zestawy wierszy, zawiera również w pełni zaktualizowane noty bibliograficzne. Publikacja ta stanowi doskonałe kompendium wiedzy o modach i trendach w młodej liryce i może służyć zarówno do czytania dla własnej...

III wydanie zostało poszerzone o nowych autorów i nowe zestawy wierszy, zawiera również w pełni zaktualizowane noty bibliograficzne. Publikacja ta stanowi doskonałe kompendium wiedzy o modach i trendach w młodej liryce i może służyć zarówno do czytania dla własnej przyjemności, jak i do celów naukowo-dydaktycznych.

Kamasz | 2013-09-12
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Początkowo przeraża ilością autorów, różnorodnością i wymaganiami stawianymi przed czytelnikiem. Znajdują się tu teksty wybitne, jak i pretendujące do uznania, są wiersze słabsze i ciekawsze, mniej znane i hołubione przez opinię.
To nie frazes, ponieważ naprawdę każdy znajdzie wiersze dla siebie.
Jaka jest ta nasza poezja? Wielokodowa? Wielokolorowa? Wielowątkowa? Nasza, cenna. Poezja, jaką warto czytać - przegląd poetów niezwykle wartościowy.

Monka | 2011-10-07

Nowe, świeże, odkrywcze!!!!!!

Radosław Kolago | 2012-10-06

Kilku mocno średnich poetów, kilka cudownych perełek, przede wszystkim możliwie najbardziej kompletny przekrój wartych uwagi poetów tamtej dekady.

Nikemocja | 2013-11-07

Moja ulubiona antologia poezji polskiej - niestety powódź zabrała, więc tęsknię.

albi | 2015-01-24

Wreszcie coś dla mnie: dobra poezja... Miód! :)

WeronikaStępkowska | 2016-07-30
Na półkach: Poezja, Przeczytane