Zaginione miasta starożytności

Wydawnictwo: Elipsa
historyczna

Przede wszystkim jest to wielki, pięknie wydany album w którym ilustracje przyprawiają o zawrót głowy. Treść została podzielona na kilka części w zależności od geograficznego położenia wybranych do opisu miast. Mamy więc Europę, Afrykę, Bliski Wschód, Daleki Wschód i Amerykę. ze zrozumiałych względów tematem wiodącym jest architektura i urbanistyka. W zrozumieniu tej problematyki pomagają nam liczne plany, które wraz z mapami uzupełniają materiał fotograficzny. Monumentalizm tego dzieła powoduje, że czujemy się tak jakbyśmy to wszystko oglądali na żywo.

rasilio | 2015-10-08
Przeczytana: 2014 rok