Mróz Czarna Madonna

Opowieści niesamowite z życiorysów sławnych ludzi i pamiętników polskich zaczerpnięte

Wydawnictwo: Arcana
horror

i_love_impala_67 | 2010-06-07
Przeczytana: 04 stycznia 2010

Za horrorami, takimi krwawymi i pełnymi przemocy, nie przepadam. Ale lubię w sumie rzeczy niewyjaśnione, nadnaturalne i historie z dreszczykiem. Do tego kocham wiek XIX. I dlatego też sięgnęłam po książkę Bogny Wernichowskiej "Opowieści niesamowite".

Jest zbiór krótkich, czasami króciutkich, historii i różnego rodzaju anegdot, w których główną rolę odgrywają właśnie zjawiska nadnaturalne. Pełno jest w tej książce duchów, białych dam nawiedzających dwory i zamki, latających przedmiotów, przepowiedni i jasnowidzów oraz seansów spirytystycznych. A to wszytko zaczerpnięte prosto z pamiętników, wspomnień, listów i relacji naocznych świadków. Co zaskoczyło mnie najbardziej, to fakt, że bohaterami takich niewyjaśnionych zdarzeń byli także znani Polacy, m.in.: Adam Mickiewicz, Zygmunt Krasiński oraz, największe zaskoczenie, Józef Piłsudski.
Mnie bardzo dobrze czytało się te niesamowite historie, nawet, a może przede wszystkim, nocami. I tylko żałuję, że w mojej rodzinie nie krąży ani...

Tommy | 2015-12-26
Twiggy | 2015-08-08