Wojna Honor część 1

Cykl: Honor Harrington (tom 10) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
War of Honor
Michał

Nikt nie chciał tej wojny - ani Thomas Theisman, ani Królestwo Manticore, ani Imperium Andermańskie. A już na pewno nie Honor Harrington. Mimo to wybuchła, i to na kilku frontach równocześnie. Teraz zaś nie było już szans na ucieczkę w ciągnące się latami negocjacje pokojowe. Co gorsza, wszystko zaczęło wskazywać na to, że zwiększy się zarówno jej skala, jak i liczba uczestników. Tymczasem kolejna próba pozbycia się admirał Harrington spełzła na niczym za sprawą jej wiernych przyjaciół i nieprzeciętnych zdolności taktycznych.

Bolek | 2015-08-19

Na początek uwaga techniczna, zanim zaczniesz czytać Wojna Honor, przeczytaj zbiór opowiadań "Nie tylko Honor". Pojawia się tam kilka wątków i postaci, które będą się przewijać we głównym nurcie.
Co do samej recenzji, nie będę oryginalny i powtórzę się za innymi. Pierwsza część to wprowadzenie do drugiej, chodź wg mnie trochę zbyt przy długie. Do tej pory był tu plus, jak dokładnie Honorverse jest przedstawiane, ale chyba autor popada w lekką przesadę (a może ja nie mogę się już doczekać "akcji"?).

cvallo2 | 2013-03-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: luty 2013

Troszkę mnie rozczarowała ta część....może dlatego, że polityka w wykonaniu tych imbecyli z obecnego rządu tak bardzo mi przypominała zachowanie rządu RMN :) i z tego powodu cieżko mi było to czytać.

miragpl | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Podobnie jak poprzednie - rewelacja;)
Swietnie wykreowane universum z mnogoscia swiatow, roznych opcji politycznych. Ciekawie przedstawione bitwy w kosmosie.

Z wad to momentami dosc przydlugie opisy i dialogi,

Atul | 2016-10-15
msznur | 2016-09-11