Piątki

Egmont Polska
2010-01-01
2010-01-01
nowak ewa piątki

Książkę czytało się dobrze i szybko.
Polubiłam Olgę, było mi jej autentycznie żal, gdy okazało się,że Dominik którego znała nigdy nie istniał. W Oli nie podobało mi się, to że uważała ludzi którzy są mniej sprawni fizycznie za gorszych (w końcu miała chorą siostrzenicę),i w ogóle oceniała ludzi po pozorach, na szczęście później to się zmieniło
Wątek Agnieszki i studenta był zabawny, mimo, że dziewczyna nieco się ośmieszyła
Nie podobało mi się też, że rodzice Oli mieli ją za niańkę do dzieci, która jest na zawołanie 24/7. Wydaję mi się, że jej potrzeby były dla niej drugorzędne.
Ogółem książka spoko. :)

Książkę czytało się dobrze i szybko.
Wątek Agnieszki i studenta...

Jedna z pierwszych książek które przeczytałam w czasach gimnazjum, gdy było się w dziwnym okresie pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Ja uważałam się jeszcze za dziecko, tak się czułam. Gdy patrzyłam na moje koleżanki wiedziałam, że mam odmienne poglądy na wiele spraw. Książka po którą sięgnęłam dzięki mojej przyjaciółce pokazała mi że nie wszystkim warto ufać,że trzeba uważać co i komu się mówi i że dzieciństwo powinno trwać dłużej nie ma co się spieszyć z dorosłością. Na wszystko przyjdzie pora.

Lubię literaturę młodzieżową, choć sama do tej kategorii wiekowej już chyba nie należę, jednak jeśli chcę przeczytać coś lekkiego, czasem z przesłaniem, przy czym się nie zanudzę, to sięgam właśnie ku takiej półce.
To moja kolejna książka autorstwa Pani Ewy. Czytałam już Diupę i Dane wrażliwe. Muszę przyznać, że "Piątki" blado wypadły w porównaniu z tamtymi powieściami. No słaba książka, słaba, ale utrzymana w duchu lekkiej literatury młodzieżowej dla dziewczyn. Styl prosty, fabuła nieco niespójna i słabo rozwinięta, ale w miarę wciągająca.
Jako takie czytadło, spełnia swą rolę.

Genialna pokazuje prawdziwe oblicze internetowych znajomości oraz jak sobie z nimi radzić <3

Po świetnych książkach pani Ewy Nowak takich, jak ,,Wszystko, tylko nie mięta" czy ,,Michał jakiśtam" spodziewałam się czegoś lepszego. Napisana lekko, opisy i fabuła nie zbyt rozwinięta jak to jest w krótkich historiach, czego ja osobiście nie lubię.
Książka opowiada o nastoletniej Oli mieszkającej w małym gospodarstwie. Pasją Oli jest sport. Bierze udział we wszelkich konkursach sportowych i z tego co dowiadujemy się z treści, jest najlepsza w gminie. Na jej barkach spoczywa pomoc nad opiekowaniem się młodszymi siostrzeńcami, ponieważ ich matka, a jej siostra jest w ciężkiej sytuacji. Pewną rolę odgrywa tu czasopismo ,,Trzynastka" które pani Ewa Nowak sprytnie ukryła w całej tej historii. Poprzez odpisanie na pewno ogłoszenie poznaje Dominika i tu zaczyna się Oli przygoda z korespondowaniem, komputerami i pierwszym zauroczeniem.
Co tu więcej napisać. Książkę da się przeczytać, ale na tym się kończy. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że została napisana przez moją ulubioną pisarkę książek dla młodzieży.
Jeśli szukacie ambitnych książek to nie polecam.

Cytując klasyka (dla mnie) kabaretu - Michała Wójcika - "weszła, naszła, zeszła, wyszła". I nic z tej książki raczej nie zapamiętam.

Najlepsza z wszystkich Kasiążek . Ola ma fajne rodzeństwo..;D

Najlepsza z wszystkich Kasiążek . Ola ma fajne rodzeństwo..;D

Krótka lecz wspaniała książka. Polecam.

Krótka lecz wspaniała książka. Polecam.

Lekka,szybko się czyta i raczej szybko o niej zapomnę.

Lekka,szybko się czyta i raczej szybko o niej zapomnę.

Fajna książeczka dla nastolatek. Godzinka czytania zaledwie... :) Mimo 23 lat na karu lubię czytać takie historie. Inne książki z tej serii przeczytałam jako nastolatka, jednak tej nie mogłam zdobyć, teraz nadrobiłam zaległości. :]

• Ewa Nowak
  • Dzieciństwo