Piątki

Seria: Trzynastki
Wydawnictwo: Egmont Polska
nowak ewa piątki
Nutria

Ola odpowiada na ogłoszenie w "Trzynastce" i dzięki temu poznaje Dominika. Wszystko toczy się dobrze do czasu, gdy przypadkiem dostaje od Dominika nie do niej skierowany list, w którym jest opisana. To jak cios prosto w serce!

| 2016-01-28

Według mnie - opowiadanie równie dobre, co "Cztery łzy" i "Furteczki" :) Polecam!

Urmurmina | 2014-03-31

Cytując klasyka (dla mnie) kabaretu - Michała Wójcika - "weszła, naszła, zeszła, wyszła". I nic z tej książki raczej nie zapamiętam.

Nikola | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Ewa Nowak
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Po świetnych książkach pani Ewy Nowak takich, jak ,,Wszystko, tylko nie mięta" czy ,,Michał jakiśtam" spodziewałam się czegoś lepszego. Napisana lekko, opisy i fabuła nie zbyt rozwinięta jak to jest w krótkich historiach, czego ja osobiście nie lubię.
Książka opowiada o nastoletniej Oli mieszkającej w małym gospodarstwie. Pasją Oli jest sport. Bierze udział we wszelkich konkursach sportowych i z tego co dowiadujemy się z treści, jest najlepsza w gminie. Na jej barkach spoczywa pomoc nad opiekowaniem się młodszymi siostrzeńcami, ponieważ ich matka, a jej siostra jest w ciężkiej sytuacji. Pewną rolę odgrywa tu czasopismo ,,Trzynastka" które pani Ewa Nowak sprytnie ukryła w całej tej historii. Poprzez odpisanie na pewno ogłoszenie poznaje Dominika i tu zaczyna się Oli przygoda z korespondowaniem, komputerami i pierwszym zauroczeniem.
Co tu więcej napisać. Książkę da się przeczytać, ale na tym się kończy. Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że została napisana przez moją ulubioną pisarkę...

Ela | 2015-01-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Lubię literaturę młodzieżową, choć sama do tej kategorii wiekowej już chyba nie należę, jednak jeśli chcę przeczytać coś lekkiego, czasem z przesłaniem, przy czym się nie zanudzę, to sięgam właśnie ku takiej półce.
To moja kolejna książka autorstwa Pani Ewy. Czytałam już Diupę i Dane wrażliwe. Muszę przyznać, że "Piątki" blado wypadły w porównaniu z tamtymi powieściami. No słaba książka, słaba, ale utrzymana w duchu lekkiej literatury młodzieżowej dla dziewczyn. Styl prosty, fabuła nieco niespójna i słabo rozwinięta, ale w miarę wciągająca.
Jako takie czytadło, spełnia swą rolę.

Dagmara Łuczkiewicz | 2015-04-01

Jedna z pierwszych książek które przeczytałam w czasach gimnazjum, gdy było się w dziwnym okresie pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Ja uważałam się jeszcze za dziecko, tak się czułam. Gdy patrzyłam na moje koleżanki wiedziałam, że mam odmienne poglądy na wiele spraw. Książka po którą sięgnęłam dzięki mojej przyjaciółce pokazała mi że nie wszystkim warto ufać,że trzeba uważać co i komu się mówi i że dzieciństwo powinno trwać dłużej nie ma co się spieszyć z dorosłością. Na wszystko przyjdzie pora.

Sylwia Stargazer Melon | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Fajna książeczka dla nastolatek. Godzinka czytania zaledwie... :) Mimo 23 lat na karu lubię czytać takie historie. Inne książki z tej serii przeczytałam jako nastolatka, jednak tej nie mogłam zdobyć, teraz nadrobiłam zaległości. :]

fiolinka28 | 2010-11-23
Przeczytana: 2010 rok

Można się było spodziewać czegoś lepszego po tej autorce. Smętna akcja, skupiona głównie uczuciach głównej bohaterki, każdy jej ruch jest przewidywalny. Ogółem książka nie jest zła. Nadaje się jako lekka lektura. Nie trzeba przy niej wiele myśleć.

adorable | 2011-09-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 17 września 2011

Typowa książka z happy endem dla nastolatek. Trochę śmieszyło mnie to, iż nagle wszystkie problemy głównej bohaterki oraz jej rodziny i znajomych zaczęły znikać jeden po drugim. Cóż za magia.. ;-)

Maalinkaaaa | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Lekka,szybko się czyta i raczej szybko o niej zapomnę.