Koniec historii

End of Story
978-83-7470-192-1
historia, koniec, Abrahams
marlen

"Ciężkie jest życie przyszłej wielkiej pisarki" - stwierdza Ivy Seidel, która zarabia na życie jako nowojorska barmanka. A poza tym pisze. Cudowne, jej zdaniem, opowiadania. I kolekcjonuje odmowne listy z wydawnictw. Ale teraz ma okazję sporo zarobić i się wykazać - wystarczy poprowadzić kurs pisania dla więźniów w pobliskim Dannemora. Ivy bez wahania bierze tę pracę. I tak poznaje Vance'a...

Ivy bez wahania bierze tę pracę. I tak poznaje Vance'a Harrowa. Ten siedzi, oczywiście, za niewinność i pisze fantastyczne teksty! A tak naprawdę to obrobił z kumplami kasyno. Chociaż Ivy w to nie wierzy. I kiedy zaczyna badać tę całą dziwną sprawę, wiele faktów nagle przestaje się zgadzać. Wcale też nie dlatego, że Harrow jest przystojny i można się bez trudu w nim zakochać...

marlen | 2010-06-13

Po pierwsze, główna bohaterka nie przemawia do mnie, według mnie jest sztuczna, nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś mógłby postępować jak ona - chodzi mi oczywiście tylko o niektóre jej zachowania.
Po raz pierwszy jakaś postać literacka mnie zawiodła - mam na myśli Harrowa, którego od początku polubiłam. Jego końcowe czyny zaskoczyły mnie, spodziewałam się całkowicie czegoś innego, czuje, że mnie zawiódł - jako człowiek, a nie postać literacka.
Pomimo tego książka bardzo dobra, zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie.

Pugnacious | 2011-12-17
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2011

Być może to nie jest najlepszy Abrahams, ale ciągle góruje stylem i oryginalnością nad większością autorów.

Jolka75 | 2016-03-20
thomson | 2015-07-23