Wschód a Zachód Europy w XIII-XVI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15014-3
historia
Łukasz Kuć

Dzieło jednego z najwybitniejszych historyków polskich XX wieku stanowi podsumowanie koncepcji współistnienia i wielowiekowego przenikania się stref ekonomicznych w Europie. Omawia wzajemne oddziaływania Europy Wschodniej i Zachodniej w dziedzinie zjawisk gospodarczo-społecznych. Szczególne zainteresowanie autora budzi problem nierównomierności rozwoju ekonomicznego w poszczególnych regionach...

Omawia wzajemne oddziaływania Europy Wschodniej i Zachodniej w dziedzinie zjawisk gospodarczo-społecznych. Szczególne zainteresowanie autora budzi problem nierównomierności rozwoju ekonomicznego w poszczególnych regionach kontynentu w średniowieczu i wczesnej epoce nowożytnej oraz kwestia "zapóźnienia" cywilizacyjnego Europy Wschodniej.

Mimo upływu lat dzieło Mariana Małowista nie straciło odkrywczości i nowatorstwa, a obecna sytuacja Polski w zjednoczonej politycznie i zróżnicowanej gospodarczo Europie znajduje niezwykle celne paralele w opisach zjawisk, prezentowanych przez autora.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2006

Mietek77 | 2015-10-05