Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie.

Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7414-761-3
moda, ubiór, szkice, poradnik, ubrania
poradniki
Pistacia

Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami na temat tego, jak powinniśmy się ubierać, by wyglądać modnie, a zarazem wyróżniać się z tłumu. Nadążanie za trendami, ciągłe zaopatrywanie się w to, co rzekomo każdy powinien mieć w swojej garderobie, jest prawie niewykonalne. Ubierz się w uśmiech Izabeli Jabłonowskiej to książka, która przywraca zdroworozsądkowe myślenie o ubiorze i pozwala...

Ubierz się w uśmiech Izabeli Jabłonowskiej to książka, która przywraca zdroworozsądkowe myślenie o ubiorze i pozwala znów odnaleźć radość z twórczego podejścia do mody. Autorka, jako znana i ceniona stylistka, podkreśla zarazem, że o zadowoleniu z własnego wyglądu i dobrym samopoczuciu świadczy uśmiech, który jest naszą najpiękniejszą ozdobą. Gwarancją zadowolenia nie mogą być jednak bezmyślne korzystanie z ostatnich krzyków mody i uleganie presji świata show biznesu. Kluczem do sukcesu jest poszukiwanie indywidualnego stylu, polegające na uświadomieniu sobie atutów własnej urody i umiejętnym ich eksponowaniu. Styl powinien też odpowiadać naszemu temperamentowi i być dostosowanym do trybu życia.

Ilustrowany szkicami Izabeli Kuleszy i stylizacjami autorki na fotografiach Kamila Krajewskiego, poradnik Ubierz się w uśmiech to zbiór wielu przydatnych wskazówek, pomagających spośród ogromnej ilości propozycji wybrać takie, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i pozwolą uzyskać harmonijną i efektowną całość.

[opis wydawcy]

K-czyta | 2013-12-08

Izabela Jabłonowska to stylistka ubioru i doradca ds. elegancji, która na co dzień zawodowo oswaja modę i uczy jak z niej najlepiej korzystać. W ręce czytelniczek (nie ma co ukrywać, że to przekaz głównie dla Pań) oddała książkę, której główne przesłanie, choć nieco banalne, od razu mi się spodobało. Uśmiech – to według autorki podstawa świetnego wyglądu, poczucia pewności siebie i początek drogi do modnego i stylowego odbicia w lustrze. I chociaż trochę z pobłażaniem patrzę na tego typu poradniki, to jednak byłam ciekawa co jeszcze poza tą skądinąd oczywistą (ale bardzo potrzebną!) prawdą znajdę w tej książce.

Publikacja ta zawiera w sobie całą paletę informacji dotyczących tego, jak i gdzie się ubierać, co nosić na różne okazje i przede wszystkim w jaki sposób kompletować swoją garderobę, aby odzwierciedlała ona naszą osobowość, podkreślała to, co warto podkreślić i kamuflowała te elementy, które być może nie do końca są idealne. To opisy rozmaitych stylów w modzie (o istnieniu...

Anula | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Bardzo lekko napisany poradnik,to taki drogowskaz,że nie trzeba wielkich pieniędzy by wyglądać i czuć się wyjątkowo każdego dnia;-)
Cenne wskazówki,min. jak ustrzec się przed szafą wypchaną niezliczoną ilością ubrań...Wystarczy kilka rzeczy a dodatki, biżuteria i inne"dupirelki" postawią kropkę nad "i";-)Po przeczytaniu masz ochotę popędzić do szafy i "stworzyć ją na nowo":-)
Dla tych z Was , którym wygląd i dobre samopoczucie na co dzień nie są obojętne...serdecznie polecam!

Paolina_pl | 2015-12-03
Przeczytana: 2013 rok

Książka nie do końca spełniła moje oczekiwania. Co prawda znalazłam w niej kilka przydatnych informacji jak np. opisy typów urody, połączenia kolorystyczne czy opisy stylów ubierania, ale... niestety to wszystko, co mi się przydało. Propozycje zestawów może są ładne, ale nie dla mnie.

Lisek | 2013-11-10

książka zupełnie nie wyczerpuje tematu... raczej to poradnik w stylu "pani domu", czy moda z "przyjaciólki"

Gosia Rajchel | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Te moje

Po poradniku Izabeli Jabłonowskiej, wydanego przez wyd. W.A.B, spodziewałam się wielu i to wielu pozytywnych doznań. Sam tytuł, „Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie”, wołał by go nie omijać i dać mu szansę. I nie zawiodłam się, a nawet więcej - zauroczyło mnie to co czytam. Wydanie piękne, oprawione solidnie niezniszczalną okładką, bo to przecież nie jest książka, która ma
się szybko zakurzyć. Tworzące niebanalny klimat szkice, odpowiednia i nie przesadna ilość zdjęć z modelkami w rożnym wieku, a nade wszystko potok słów sprawiają, że rzucasz wszystko i wchodzisz w temat mody. Ogromna ilość tricków i porad, zaspokoi nawet wilczy apetyt. Mając taką pozycję na półce, będziesz w pełni zadowolona. I dziś, i za en lat skorzystasz z tego poradnika, bo nie ma takiego drugiego.

Autorka przekazuje rady w taki sposób, że nie zabłądzisz więcej, tak jak gdybyś czytała inne, dostępne na naszym rynku wydawniczym pozycje z tej dziedziny. Wyjaśnia rzeczowo w przypisach hasła i osoby, które...

Aniołeczek | 2011-05-29

Przydatny poradnik, można znaleść klkanaście informacji, które z pewnością przydzdzą się każdej kobiecie.

lolipop13 | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Wydaje mi się, że książka powstała na fali popularności książek Goka Wana czy Trinny Woodall i Susanah Constantine. Od 2010 roku wydano już na temat ubioru znacznie więcej książek ("Rzecz o modzie męskiej", "Slow fshion" czy książki blogerek modowych). Z dzisiejszej perspektywy książka Jabłonowskiej wydaje się nudna i nijaka. W poradnikach nie jest może konieczny fantastyczny styl pisarski, ale zabrakło mi lekkości i odrobiny polotu w tej propozycji. Odniosłam wrażenie, że autorka bardzo często się powtarza i jest mało konkretna. Można znaleźć w tej książce inspiracje do poszukiwań własnego stylu i kilka przydatnych informacji i uwag, ale cała książka raczej średnia.

Gabriela Zych | 2015-10-12
Marta | 2015-08-03