Okręg Sinistra. Rozdziały pewnej powieści

Wydawnictwo: Czarne
Sinistra körzet. Egy regény fejezetei
83-87391-45-X
Bukowina, komunizm, baśń

"Pisarstwo Ádáma Bodora jest czymś wyjątkowym. Jego spokojny ton, pewien rodzaj fatalizmu narracji, gdzie wszystkie zdarzenia wydają się nieuniknione i nieodwołalne, to coś, z czym nigdy wcześniej się nie spotkałem. To pisarstwo, które ani przez moment nie próbuje się usprawiedliwiać czy zalecać do czytelnika. W skromnej biograficznej notce wyczytałem kilka ważnych dla mnie informacji: mieszkał w Transylwanii, studiował teologię, siedział w więzieniu jako więzień polityczny. W mojej prywatnej klasyfikacji zajęć "okołopisarskich" teologia i więzienie zawsze stały bardzo wysoko. No i jeszcze ta Transylwania...".
Andrzej Stasiuk

"Rzeczywistość Sinistry, świata wymyślonego, zawieszona jest między koszmarem a dziwnym mirażem, wszyscy zgadzają się na niewidoczną inwigilację, życie pod dyktando".
Dorota Jovanka Ćirlić, "Gazeta Wyborcza"

Dariusz Kubicki | 2012-11-30

Rewelacyjna powieść o surrealistycznej krainie i jej ludziach. Kafka i Michaux w jednej osobie. Polecam

justys | 2011-07-24

dla mnie mroczne i tajemnicze

Patsy | 2017-06-20
Przeczytana: 29 maja 2017

Kolejna "perełka". Naprawdę co jest z tym przerostem formy nad treścią w literaturze węgierskiej? Chyba, że po te tylko sięgam... I do tego jeszcze niezawodny element obleśności, absurdu, czy całkowitego przekręcenia wartości. Przy tak wielu użyciach elementów, to naprawdę przestaje być oryginalne i prowokujące do myślenia, a staje się po prostu męczące.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com