Eksterioryzacja - Istnienie poza ciałem

Wydawnictwo: Sigma
Eksterioryzacja - Istnienie poza ciałem
83-85001-65-4
Karol Cetlin

W niniejszej pracy przedstawiono jeden z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych problemów współczesnej psychotroniki - problem eksterioryzacji. Fenomen ten - znany już w starożytności i manifestujący się we wszystkich systemach kulturowych - dopiero w czasach obecnych stał się przedmiotem intensywnych badań. Powstała olbrzymia literatura przedmiotu, która nieustannie powiększa się o nowe prace eksperymentalne.
W książce tej dokonano przeglądu najważniejszych pozycji tej literatury, opracowano terminologię i klasyfikację zjawisk, a zagadnienia przedstawiono w sposób systematyczny.

Książka w większości poświęcona jest sprawozdaniom z seansów mediumicznych i spirytyzmowi (który można zaliczyć jako część szeroko pojętej eksterioryzacji) przełomu XIX i XX wieku.Autor za to bardzo epizodycznie potraktował tu osobę Robert A. Monroe i jego wkład w rozwój i popularyzację zjawiska OOBE.
Docenić należy przypomnienie takich badaczy tego fenomenu jak:
Julian Ochorowicz,William Crookes,Norbert Okołowicz,Gustav Geley i wielu innych,osobę Czesława Czyńskiego i jego niesamowitej zdolności bilokacji,a także postaci medium:
Teofila Modrzejewskiego,Florence Cook,Eusapię Palladino,Stanisławe Tomczyk.Jest tutaj również opis seansu ze znanym polskim jasnowidzem Stefanem Ossowieckim.Możemy też dowiedzieć się ,że badaniami interesowała się i brała czynny udział w seansach Maria Skłodowska-Curie (z mężem).Uważali oni,że zjawiska te zależy szczegółowo badać i szukać naukowych wyjaśnień.
Fakt ten zasługuje na specjalną uwagę ponieważ skutecznie pomijany jest w życiorysie tej wybitnej...

Czytam-Sobie | 2014-02-14

Prawdziwie naukowe podejście do zjawiska eksterioryzacji. Autor wyjaśnia, na czym to polega, przytacza wiele udokumentowanych przykładów.
To zjawisko jest bardzo powszechne, wielu ludzi go doświadczyło spontanicznie, nie wiedząc, z czym mają do czynienia. Jedni z nich myślą, że popadają w obłęd ;), a inni zafascynowani - szukają informacji na ten temat. To nic groźnego! Można się nawet tego nauczyć :).
Polecam książkę zarówno tym, którzy już to praktykują, jak i tym, którzy chcieliby się czegoś na ten temat dowiedzieć.

ordoabchao | 2016-09-11

Kompendium o eksterioryzacji,naukowo wyjaśnione udokumentowane zjawiska,fakty-nie przypuszczenia czy domniemania.Każdy podróżnik astralny lub amator zjawisk parapsychicznych powinien zapoznać się z tą książką bo wiele rzeczy może wyjaśnić od teoretycznej strony.

HaryAngel | 2016-05-19
damian | 2016-05-17