Księżna Daisy Pani na Ksiązu i Pszczynie

Okładka książki Księżna Daisy Pani na Ksiązu i Pszczynie Beata Górnioczek, Bronisława Jeske-Cybulska
Okładka książki Księżna Daisy Pani na Ksiązu i Pszczynie
Beata GórnioczekBronisława Jeske-Cybulska Wydawnictwo: Kamilia biografia, autobiografia, pamiętnik
Kamilia
2002-01-01
2002-01-01
Pszczyna książęta pszczyńscy księżna Daisy Daisy von Pless

Książka jest dobrym wstępem do poznania historii tej silnej kobiety, wyprzedajacej swą postawą epokę.

Bardzo dobrze napisana biografia księżnej Daisy. Opracowanie nie bazuje tylko na pamiętnikach Marii Teresy, ale i innych ważnych źródłach m.in. jej brata. Mimo wiedzy o bohaterce dowiedziałam się dużo ciekawych faktów. Dobrze się czytało. Szkoda, że niedostępna już w sprzedaży. Swój egzemplarz wypożyczyłam z biblioteki.

Dałam ocenę "dobra" tylko z uwagi na fakt, że historia księżnej Daisy sama się broni. Opracowanie napisane jak nudnawy referat, niemniej nie szukałam w nim wartkiej akcji, a faktów z życia ostatniej rezydentki Zamku Książ i to znalazłam.

• Biografia/Autobiografia/Pamiętnik
  • Poszukuję na własność (zdobędę z wymiany)
  • Biblioteka domowa

Dodaj cytat z książki Księżna Daisy Pani na Ksiązu i Pszczynie