Skarb Czyngis-Chana

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 19)
Wydawnictwo: Amber
Treasure Of Khan
archeologia, odkrycie, skarb
Julie-James

Rok 1281. Potężny sztorm zatapia u wybrzeży Japonii mongolską flotę, ale jeden okręt dociera do nieznanej wyspy. Rok 1937. Brytyjski archeolog dokonuje w Chinach niebywałego odkrycia, ale ginie, zanim zdąży je ujawnić. Rok 2007. Ekipa NUMA ratuje pracowników koncernu naftowego przed zagadkowym tsunami. Ale nie zapobiega morderstwu... Od syberyjskiego jeziora i mongolskiej pustyni po...

Od syberyjskiego jeziora i mongolskiej pustyni po podwodną grotę na Hawajach – Dirk Pitt prowadzi niebezpieczną rozgrywkę. Żeby udaremnić obłędny plan i ocalić świat przed katastrofą, musi odnaleźć legendarny skarb najokrutniejszego zdobywcy.

fik | 2015-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2015

Typowa cusslerowska opowieść ( ten autor stworzył już chyba swój własny styl ) zaczynająca się w czasach historycznych, by następnie wylądować we współczesności. No i niezawodny Dirk Pitt walczący tym razem o zachowanie równowagi w handlu ropą na świecie, a nie jako przy okazji szukający grobowców Czyngis Chana i Kubaj Chana. Miła odskocznie od tzw cięższej literatury , pełna przygód czytających się lekko i przyjemnie ( ja są nawet opisy JAWY i UAZ-a ). I dla tej swobody i lekkości warto sięgnąć po taką lekturę.

żabka | 2013-12-14
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Jak zawsze książki tego autora nie mogą zawieść jeśli chodzi o jakość i dobrą akcje... A Dirk Pitt i jego dzieci znowu uratowały świat przed psychopatą.

Anna Kosmal | 2014-08-31

Dirk Pitt i jego przygody to coś co można polecić do czytania. Jednym kocyk, lampka wina i książka, drugim bo fajnie jest zacząć przygodę z książką od fajnej książki. Ksiązki Cusslera takie są

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

Izka | 2016-08-12
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Niesamowita książka. Jestem mile zaskoczona bo to pierwsza jaką czytałam tego autora. Polecam wszystkim lubiącym tajemnicę i przygodę.

Golisty | 2014-02-23

Moja pierwsza przygoda z ulubionym autorem, od niej wszystko się zaczeło :D

Karolina | 2013-09-09

ojj jak ja lubię pana Pitta :) tylko coś nie po kolei czytam jego przygody ale i tak jest super, szybka akcja, niesłychanie absorbujące nowinki techniczne ( zastanawiam się czy ten elektryczny wytwarzacz skoncentrowanego dźwięku istnieje naprawdę a jeśli nie czy jest możliwe jego istnienie?? )

Katarzyna | 2015-08-15

kolejna doskonale opisana przygoda Polecam