Historia powszechna. Wiek oświecenia

83-85660-37-2
historia
Łukasz Kuć

Wznowienie, poprawione i uzupełnione, pracy wybitnego polskiego historyka poświęconej głównym problemom XVIII wieku. Autor zawarł w niej dzieje gospodarcze, kulturalne i polityczne epoki oświecenia, umiejętnie łącząc wątek europejski z pozaeuropejskim i ukazując ekonomiczne i kulturalne różnice między różnymi regionami świata i poszczególnymi krajami, nie pomijając również spraw polskich. Książka, przeznaczona głównie dla studentów, będzie też cenną pomocą dla nauczycieli w szkołach średnich, a także wszystkich zainteresowanych przeszłością.

Nola | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016