Linia marzeń

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Linia marzeń (tom 1) | Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Линия грёз

Powieść SF, której akcja rozgrywa się w świecie bazującym na grze komputerowej Master of Orion. Pierwszy tom cyklu, który obejmuje powieść "Linia marzeń" (kontynujacę) oraz opowiadanie "Cienie snów" (prequel).

| 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Klasyczne i jak dla mnie bardzo dobrze science fiction.
Rzecz dzieje się w przyszłości, w kosmosie - czyli wszystko jest na swoim miejscu. Głównego bohatera Key'a poznajemy w chwili gdy zostaje zamordowany. Ale w przyszłości nie jest to żadnym problemem dla osób, które posiadają pieniądze. A że Key jest najemnikiem na brak gotówki nie narzeka. Natomiast w chwili swojej śmierci zdecydowanie narzeka na swoje skąpstwo, gdyż z jego przyczyny nie przedłużył sobie tzw. aTanu czyli licencji na ponowne zmartwychwstanie. Ale jednak budzi się odrodzony.
I tu zaczyna się właściwy wątek. Niejaki Curtis von Curtis - właściciel technologi aTanu (co za tym idzie najbogatszy i najbardziej znienawidzony człowiek na świecie) składa Key'owi propozycję nie do odrzucenia - ma zostać ochroniarzem jego syna w podróży na planetę Graal.
Niby wszystko prosto i cacy. Zarówno w fabule jak i w samej książce ale nic nie jest do końca taki jakie się wydaje. Pojawia się sporo ciekawych zwrotów akcji, zmienia...

Kardynał | 2015-01-11
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Śiwetna historia, spójna fabuła. Z pewnościa w moim typie. 2 dni później przeczytałem kontynuację.

Yousta | 2015-02-12
Przeczytana: 12 października 2014

Niesamowita, wciągająca powieść mojego ulubionego autora, który po raz kolejny mnie nie zawiódł.

Lola | 2014-07-06
Przeczytana: 04 lipca 2014

Bardzo dobrze się czyta, dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Zakończenie pozostawia niedosyt i zmusza do przeczytania drugiego tomu

domlap | 2016-11-12
googel6 | 2016-10-14