Linia marzeń

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Linia marzeń (tom 1) | Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Линия грёз

Powieść SF, której akcja rozgrywa się w świecie bazującym na grze komputerowej Master of Orion. Pierwszy tom cyklu, który obejmuje powieść "Linia marzeń" (kontynujacę) oraz opowiadanie "Cienie snów" (prequel).

maj | 2017-02-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Do zastanowienia, do przemyślenia, bardzo wciąga, chcę wiedzieć co dalej.

Baseciq | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Papier
Przeczytana: 2000 rok

W świecie w którym można kupić sobie nieśmiertelność ludzie są najgroźniejszym przeciwnikiem obcych ras. Nie ważne jak zginiesz, obudzisz się niebawem w sterylnym pomieszczeniu, w nowym ciele, gotowy do dalszej walki. Dzięki temu wygraliśmy wojnę i zostaliśmy postrachem obcych. Oczywiście, aby być nieśmiertelnym trzeba pamiętać o każdorazowym odnowieniu swojej polisy. Nie każdy o tym pamięta…

W takiej sytuacji jest główny bohater Linii Marzeń, zawodowy ochroniarz, Key Altos. Mimo to, udało mu się obudzić, po to by zostać zatrudnionym jako ochroniarz do nastoletniego chłopca. I w sumie nic więcej o tej książce się nie da napisać. Po prostu kolejna solidna space-opera, gdzie drugie dno nie jest zbyt głębokie. Łukjanienko postawił w tej książce na akcję i dobrą zabawę. Nie wymaga od czytelnika zbyt wiele.

| 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Klasyczne i jak dla mnie bardzo dobrze science fiction.
Rzecz dzieje się w przyszłości, w kosmosie - czyli wszystko jest na swoim miejscu. Głównego bohatera Key'a poznajemy w chwili gdy zostaje zamordowany. Ale w przyszłości nie jest to żadnym problemem dla osób, które posiadają pieniądze. A że Key jest najemnikiem na brak gotówki nie narzeka. Natomiast w chwili swojej śmierci zdecydowanie narzeka na swoje skąpstwo, gdyż z jego przyczyny nie przedłużył sobie tzw. aTanu czyli licencji na ponowne zmartwychwstanie. Ale jednak budzi się odrodzony.
I tu zaczyna się właściwy wątek. Niejaki Curtis von Curtis - właściciel technologi aTanu (co za tym idzie najbogatszy i najbardziej znienawidzony człowiek na świecie) składa Key'owi propozycję nie do odrzucenia - ma zostać ochroniarzem jego syna w podróży na planetę Graal.
Niby wszystko prosto i cacy. Zarówno w fabule jak i w samej książce ale nic nie jest do końca taki jakie się wydaje. Pojawia się sporo ciekawych zwrotów akcji, zmienia...

Kardynał | 2015-01-11
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Śiwetna historia, spójna fabuła. Z pewnościa w moim typie. 2 dni później przeczytałem kontynuację.

Yousta | 2015-02-12
Przeczytana: 12 października 2014

Niesamowita, wciągająca powieść mojego ulubionego autora, który po raz kolejny mnie nie zawiódł.

Lola | 2014-07-06
Przeczytana: 04 lipca 2014

Bardzo dobrze się czyta, dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Zakończenie pozostawia niedosyt i zmusza do przeczytania drugiego tomu

kryloc | 2018-01-13
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Totalny odlot, trochę za bardzo porąbana jak dla mnie.

Fibro | 2017-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2017