Gniewny pomruk burzy

Cykl: Cykl Krzyżacki (tom 3) | Seria: Asy Polskiej Fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
pablo

Pogoń runęła na Krzyż. Krzyż starł się z Orłem. Nadszedł i minął dzień Świętego Jana Chrzciciela - żadna już siła nie mogła powstrzymać tej burzy. Z tysięcy okutych pancerzem piersi wybuchł pod niebiosa krzyk straszny. Wycie strzał, szczęk mieczy, huk toporów zatrzęsły posadami kosmicznego porządku. Grunwaldzkie pola spłynęły rzekami krwi. Niewielu prosiło o litość - niewielu litość...

Pogoń runęła na Krzyż. Krzyż starł się z Orłem.
Niewielu prosiło o litość - niewielu litość okazało.
Oto wypełniły się dni, myśli zmieniły się w czyny i padły wykrzyczane słowa. Runął odwieczny układ sił.
Wszechświat zastygł w oczekiwaniu.
Koniec, czy nowy początek?

źródło opisu: www.fabryka.pl

Anna Koniec | 2015-08-20
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: luty 2015

Może i przesadza z opisami okrucieństwa. Może i wątki historyczne z fantastycznymi miesza miejscami nieporadnie. Ale - czyta się to lekko i szybko, bohaterowie są przyjemni i ludzcy - lub przeciwnie. A wkręcenie w to wszystko kabały i wątku Dawnych Bogów - przydało książce świeżości (za to - siódma gwiazdka)
Aha - przykład baaaardzo złej okładki I pretensjonalnego tytułu. błogosławieni niezrażeni, przeczytają naprawdę dobrze skrojoną książkę.

anczer | 2016-03-17

Dobrze napisana książka. Alternatywa dla słynnych Krzyżaków.
Bardzo podobał mi się klimat, barwnie opisane przygotowania do bitwy, intrygi i rozmowy między rycerstwem. Kilka średniowiecznych intryg i ciekawe postacie. Dobra.

amazur83 | 2016-02-01
Przeczytana: 27 stycznia 2016

„Gniewny pomruk burzy” to ostatnia część trylogii Dariusza Domagalskiego. Wiosna 1410 roku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to rok wyjątkowo krwawy. Dwie potężne armie stają naprzeciw siebie, by siłą orężu udowodnić swoją wyższość. Obie mają po swojej stronie potężnych sprzymierzeńców w postaci boskich emanacji. Władysław Jagiełło nie czekając na ruch nieprzyjaciela, wkracza na ziemie Zakonu i sam wybiera miejsce, gdzie odbędzie się decydująca bitwa. Jego wybór pada na rozległe pola pomiędzy Grunwaldem, Stębarkiem i Łodwigowem. To tutaj rozegra się bitwa, która przejdzie do historii. Ale na tym historia się nie kończy. Po bitwie wojska polskie ruszą na Malbork oraz stoczą krwawy bój pod Koronowem. I chociaż wynik ich jest powszechnie znany, nie umniejsza to jednak radości z lektury. Autorowi należą się słowa uznania za dzieło, które stworzył. I piszę to świadom występujących w nim nieścisłości historycznych czy wyraźnego podziału na „dobrych” Polaków i „złych”...

rad | 2013-10-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 30 października 2013

Niezły cykl. Są nawiązania do Potopu, dość ciekawie się czyta.

Stanisław Lechowicz | 2010-09-11
Przeczytana: 04 września 2010

Nie powiem, iż powyższa książka była spełnieniem moich oczekiwań, ale w świetle drugiego tomu, wypadła znacznie lepiej - nie ma tu już naciągania fabuły pod względem uzyskiwania kolejnych zapisanych stron, tylko po to by uzyskać kolejne tomiszcze, aby na nim zarobić. Niewątpliwie cały cykl jest ciekawym zbiorem informacji pod kątem historycznym, lecz skierowanym jedynie to miłośników fantastyki zafascynowanych czymś na wzór eposu rycerskiego.

rajcinho | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

No dobre to jest, całkiem fajna powieść. Grunwald bardzo mi się podobał, reszta już nieco mniej.

magia78 | 2015-12-23
Na półkach: Audiobooki, 2016, Przeczytane