Fleje

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Twits
83-7298-732-7
BlackCherry

Dżdżownice w spagetti, żaba w łóżku, oko w piwie - Pan Fleja i pani Fleja robię sobie nawzajem wstrętne dowcipy; idę o zakład, że nie spotkaliście większych obrzydliwców..

Agnieszek | 2013-03-30
Przeczytana: 29 marca 2013

Dahl kpiarski, Dahl wymierzający sprawiedliwość parze wstrętnych, okrutnych flejtuchów. Nie da się ukryć - zakończenie przyjęłam z satysfakcją.

Czytałam wersję oryginalną, nie będąc biegła w angielskim,więc mogę stwierdzić, że język Dahla jest nad wyraz komunikatywny, prosty i nadzwyczajnie plastyczny.

Słowem: warto się dowiedzieć,dlaczego mówiąc: "A fuj!", można to czynić z uśmiechem.

Pierwszy raz po historię pana Flei i Pani Fleja sięgnęłam mając jakieś 7 lat. Kilka razy czytałam ją młodszym kuzynkom, gdy już byłam nastolatką. Będąc już niemal dorosłą obywatelką skusiłam się, żeby ją ponownie przeczytać. Nie żałowałam. Kolejny już raz nieźle się uśmiałam, na nowo przypominając sobie przezabawne potyczki jakże niecodziennego małżeństwa. Stanowczo polecam wszystkim, w każdym wieku. Książka nie jest długa, a warto przeczytać :)

Dunya | 2013-06-19
Przeczytana: 10 listopada 2008

Książki pana Dahl zawsze mnie urzekały. Ta nie była wyjątkiem:)

Rose | 2011-05-13

Uuuu.Obrzydliwe.
Ale świetne.

marysia7789 | 2011-03-15

Brak słów...Super książka, dla ludzi w każdym wieku. Szklane oko, "kurczyca", dżdżownice w makaronie..a to tylko niektóre z dowcipów:) Polecam! krótka książka:(

mimbla5 | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, Dziecinne