Historia tortur i egzekucji

Tłumaczenie: Ewa Ressel
Wydawnictwo: Elipsa
History of Torture and Execution
tortury

Ponura historia egzekucji i tortur stosowanych w starożytności od czasów biblijnych po Grecję i imperium rzymskie. Jak wpłynęły one na współczesny świata Brutalne metody wymierzania kar stosowane przez wikingów, druidów i pierwszych Anglosasów. Ewolucja narzędzi tortur i sposobów uśmiercania: od miecza do gilotyny, od garoty do szubienicy. Tortury, jakie stosowano wobec niewolników od XV do XIX wieku. zbrodnie wojenne XX wieku: od ludobójstwa systematycznie prowadzonego przez nazistów przez okropności wojen domowych w Kambodży i Ugandzie po czystki etniczne na Bałkanach. Egzekucje XXI wieku: dzieje usankcjonowanej prawem kary śmierci powieszenie, krzesło elektryczne, rozstrzelanie, zastrzyk z trucizną. Jaki miały wpływ na walkę o prawa człowieka. Fascynujące opisy i przejmujące ilustracje.

Monika | 2010-12-19
Przeczytana: 2010 rok

Świetna, choć nieco za mało treści i opisów jak na mój gust ;)

Yorika | 2011-09-03

Wydanie popularnonaukowe, zatem nie należy się wiele spodziewać. Płytkie i powierzchowne potraktowanie tematu, za to mnóstwo obrazków. Czytelnik z cała pewnością się nie przemęczy intelektualnie. Marginesy obfitują w powtórzone co bardziej drastyczne fragmenty tekstu, co mnie osobiście irytuje.

asenata | 2016-08-26
Na półkach: 2016, Przeczytane