Zamachowcy-samobójcy. Współczesność i historia

Wydawnictwo: Świat Książki
Mein Leben ist eine Waffe
83-7311-897-7
GJu

Co skłania młodych ludzi do wstąpienia do samobójczego komanda Jak powstaje atmosfera, w której śmierć i rozlew krwi stają się dla rodzin zamachowców radosnym świętem Christoph Reuter analizuje podstawy tego zjawiska - połączenie mitów religijnych, ucisku politycznego oraz słabości militarnej. Wbrew obiegowym wyobrażeniom o fanatykach religijnych zamienionych w mordercze automaty stara się zrozumieć perspektywę ludzi przekonanych o tym, że toczą wojnę wypowiedzianą Zachodowi. Autor analizuje motywy i cele zamachowców, opisuje ich drogi życiowe, przytacza wypowiedzi przywódców politycznych i ekspertów.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2003

Magdalena | 2013-08-05