Królowa Wolności t. I Imperium mroku

Tłumaczenie: Zuzanna Apiecionek
Cykl: Królowa Wolności (tom 1)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
La Reine Liberté. L'empire des ténebrès
8373920366
historyczna
GJu

W Imperium mroku, pierwszym tomie trylogii Królowa Wolności autor przenosi nas w mroczne czasy, gdy Egipt około 1700 r. p.n.e. został podbity przez armię Hyksosów, przybyłych z Azji barbarzyńców, których władcy postawili sobie za cel zniszczyć ziemię faraonów i ich wspaniałą cywilizację, a Egipcjan uczynić swoimi niewolnikami. Wydaje się, że najeźdźcy osiągnęli cel. Tylko Teby, jako jedyne...

Wydaje się, że najeźdźcy osiągnęli cel. Tylko Teby, jako jedyne miasto egipskie, nie zostały podbite, choć ich los wydaje się przesądzony. W Tebach panuje nadal - faktycznie pozbawiona władzy - wdowa po ostatnim faraonie, Teti Mała oraz jej osiemnastoletnia córka, Ahhotep. Ta na pozór bezradna młoda kobieta jest nie tylko piękna, jest także dumna, niezłomna i nieustraszona. To właśnie ona postanowi przeciwstawić się okrutnej tyranii Hyksosów i zdoła wzniecić płomień buntu, który ocali Egipt.

Dzieje tej nierównej walki o wolność i godność, a także romantyczna historia miłości Ahhotep i jej męża - dzielnego Sekenenre - oto treść tej pasjonującej powieści.

Małgosia | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 07 października 2015

TAK! TAK! TAK!
Czasami lubię oderwać się od współczesnych kryminałów i thrillerów naszpikowanych nowoczesnością i poddać się czarowi starożytnego Egiptu i jego bohaterom. I wtedy za każdym razem przychodzi mi z pomocą Christian Jacq.
Królowa wolności - młoda egipska królowa, która postanowiła wydobyć swój kraj spod hyksoskiego jarzma. Za mną pierwsza część opowieści, którą przeczytałam jednym tchem i z wielką radością sięgnę po dwie następne.
Autor jest czarodziejem słowa, za każdym razem wspaniale przenosi mnie do Egiptu faraonów, gdzie nie ma internetu, telewizji, telefonu, a wiadomości przekazują gołębie pocztowe. Uwielbiam ten styl, ten czas, te opowieści...

teczowatruskawka | 2014-10-12

,,Imperium mroku'' to piękna historia o wielkiej odwadze i równie pięknej miłości. Starożytny Egipt przypominał mi Polskę, która podobnie miała nikłe szanse na odzyskanie niepodległości, ale dzięki heroicznej walce, podniosła się. Fascynują mnie książki, które przepełnione są starożytnymi wierzeniami, ta z pewnością takie posiada.Jednakże uważam, że autor w niektórych momentach pisał za dużo i było to nudne. W przyszłości pragnę zobaczyć mumie Sekenenre, gdyby nie ta książka nie wiedziałabym o jej istnieniu.

Blanka9Ewa | 2011-02-12
Przeczytana: 2010 rok

Momentami włączają się pewne schematy ( całe miasteczko jest złe, tylko jeden jedyny bohater jest praworządny, bądź na odwrót - absolutnie wszyscy mieszkańcy żyją w Arkadii, tylko jedna czarna owca podkopuje ten piękny obrazek), jednak książkę czyta się przyjemnie . polecam :)

Morgana1976 | 2012-11-06

2005