Przytul mnie

POLWEN
2008-12-01
2008-12-01
Krzysztof Bednarek
romans powieści obyczajowe romans chrześcijański beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska

Wydawało się, że najgorsza burza za nimi.Że świat się do nich „uśmiechnął”,i wreszcie odetchną pełną piersią,by móc cieszyć się sobą wzajemnie.Cóż, jak to mówią:Życie!Co takiego zgotował im los, i jak przejdą tą niesamowicie trudną próbę?Ja już wiem, Wy również możecie się dowiedzieć w bardzo prosty sposób:czytając! 

Po tylu latach(dosłownie sześciu),trafiła w moje ręce kontynuacja „Tańcz ze mną”,pt.„Przytul mnie”.Szczerze mówiąc bałam się ją zacząć.Obecnie zdecydowanie nie żałuję, że po nią sięgnęłam, żałuję, tak długo zwlekałam!Dlaczego?Mam wrażenie, że mój odbiór jej byłby inny,i możliwe, że ocena wyższa.O czym w ogóle rzecz jest?Jeśli nie przeczytaliście pierwszej części to radzę Wam sięgnijcie najpierw po część wcześniejszą.Z drugiej strony jest to taka lektura,która nie traci jeśli nie przeczyta się jej w kolejności.W jakiś sposób może nawet zyskać.Powieść jest o małżeństwie z kilkunastoletnim stażem, która po kryzysie małżeńskim, staje na nogach i postanawia iść nadal przez życie.Abby i John, z pomocą Bożą (tak, to książka chrześcijańska),wychodzą z dołka kryzysu w związku.Co dzieje się w tej części?Nie chcę zdradzać,ale mogę zdradzić, że los nie szczędzi im zmartwień.Jestem osobą wierzącą, wiele książek tej autorki już za mną, ale czytając „Przytul mnie” nie mogłam oprzeć się wrażeniu, dzieleniu przez autorkę ludzi na:wierzących,i nie wierzących.Później trochę się rekompensuje, jednak wciąż czuć ten moralizatorski ton,który nie zauważyłam w części pierwszej(nawet wspomniałam o tym w recenzji tamtej części).Być może mój odbiór pierwszej części byłby teraz inny.Coś ewidentnie mi przeszkadzało.Czegoś było za dużo.Spłaszczanie bohaterów też czasem kłuje w oczy.Z drugiej strony jak w każdej książce pani Karen odnalazłam ducha, którego stara się przemycić w swoich powieściach.Jest to dobra lektura,którą czyta się dobrze
z zaciekawieniem,i emocjami i chęcią poznania zakończenia.Człowiek zżywa się z bohaterami i w jakiś sposób im kibicuje.Nie ma tutaj jakiś wielkiej psychoanalizy rodziny postawionej w sytuacji kryzysu i próby rozgryzienia jednostek,aczkolwiek mamy tutaj do czynienia z szeregiem innych emocji bardziej kolektywnych.Raczej skupieniem się grupie niż konkretnych jednostkach.Jeśli ktoś lubi książki tej autorki myślę, że się nie zawiedzie.Nie sądzę jednak, by każdemu się spodobała, bo jest po prostu specyficzna.Dla mnie była dobrą rozrywką, która mnie wzruszyła wielokrotnie, zabrała w świat i problemy tej rodziny i niewątpliwe wzbudziła pozytywne uczucia.Trochę schematyczna, ale dobrze napisana i myślę, że warta uwagi.

Polecam!

Po tylu latach(dosłownie sześciu),trafiła w moje ręce...

To druga część historii o Abby i Johny.W poprzedniej części ledwo ocalili swoje małżeństwo przed rozwodem.Teraz,kiedy miłość kwitnie nikt nie spodziewa się ,że to tylko cisza przed burza.Tragedia,która dotknie ich rodziny jest przerażająca.Tylko cud może ułożyć ich życie na nowo.Czeka ich sporo rozterek,smutku i rozpaczy.Jedno wiedza na pewno muszą trzymać się razem.Historia piękna,wzruszająca i skłaniająca do refleksji nad życiem.Najważniejsza jest wiara,nadzieja i miłość.

1964

Do kogo Panie zwrócić się, gdy wydaje się, że nic już nie będzie takie jak niegdyś, a marzenia legły w gruzach? Jedna chwila, która zmienia losy tulu ludzi? Gdzie szukać pociechy i nadziei? Autorka daje prostą odpowiedź: zaufaj i zwróć się do Pana w modlitwie.

Po prostu typowa dla tej autorki; wiara jest dla niej ważna i stara się pokazać to w swej twórczości. Trochę przewidywalna, wysokich lotów powieść to to nie jest ale czyta się lekko i przyjemnie.

Książka długo czekała na półce, gdy nadeszła jej kolej było podobnie jak z większością książek Karen K. Na początku mozolnie, kilka strom, między czasie inna książka i powrót do tej... Od połowy zaczęło się robić ciekawie i im bliżej końca tym było coraz lepiej. Pierwsza część "Tańcz ze mną" zawładnęła moim sercem od samego początku aż do końca, natomiast "Przytul mnie" pokazuje wiarę z innej strony. Jednak obie pozycje podsumować można w jeden sposób: tylko prawdziwa wiara i zaufanie Bogu pozwolą przezwyciężyć trudności życia tu na ziemi. :)

"Cuda przytrafiają się tym, którzy w nie wierzą"

Książka niezwykła (choć okładka raczej odpycha niż przyciąga). Z nurtu literatury chrześcijańskiej. Pełna najważniejszych wartości w życiu: wiary, nadziei i miłości. Budzi w człowieku to, co najlepsze. Otwiera na duchowość, uczy tego, jak ważna jest ufna modlitwa. Czuję się ubogacona.

"Cuda przytrafiają się tym, którzy w nie wierzą"

ciekawa

ciekawa

1982

To jedna z tych książek, które przypominają na czym opiera się życie każdego człowieka, co jest najważniejsze i po której stronie dobrze jest się opowiedzieć. Podnosi na duchu i daje nadzieję.

,,Bóg wielokrotnie wybawiał ich rodzinę od nieszczęść. Czy mogą liczyć na jeszcze jeden cud? Niespodziewana tragedia wywróciła ich życie do góry nogami. Czy będą mieli dość sił, aby wytrwać w miłości, wierze i nadziei?

John i Abby Reynoldsowie ocalili swoje bliskie rozpadu małżeństwo. Dwadzieścia jeden lat po jego zawarciu poczuli się nagle jak świeżo poślubieni. Nabrali przekonania, że poradzą sobie ze wszystkim, co dawniej ich od siebie oddalało, że zdołają odpowiedzieć swoim dorastającym dzieciom na trapiące je trudne pytania, że John – trener licealnej drużyny futbolowej – wciąż będzie czerpał radość z pracy, wbrew nieprzyjaznej mu polityce dyrekcji szkoły. Lecz nagle wydarza się tragedia, jakiej Abby i John zupełnie się nie spodziewali.

Pisk hamulców, huk miażdżonego metalu... A potem zupełnie inne niż wcześniej życie, pełne smutku, na krawędzi rozpaczy. Poczucie winy, kryzys wiary u dzieci, pragnienie moralnego rozgrzeszenia i oczekiwanie na cud. John i Abby muszą przypominać sobie, co jest najważniejsze i trzymać się tego, na przekór wszystkiemu. Są zdeterminowani, chcą na nowo odnaleźć szczęście, razem jako kochająca się rodzina. Ale czy starczy być razem, żeby stawić czoła zupełnie nowej, niespodziewanej i trudnej sytuacji życiowej?,,

Źródło : http://www.tolle.pl/pozycja/przytul-mnie

1964

Książka pokazuje jak w dzisiejszych czasach ważna jest wiara, nadzieja oraz miłość nie tylko do bliźnich, ale również Boga. Jak modlitwa potrafi pomóc, nawet w sytuacjach, które wydają się tragiczne i 'bez wyjścia'.
Na pewno nie będzie to moja ostatnia książka tej aktorki.

Na pewno nie będzie to moja ostatnia książka tej aktorki.

• Obyczajowe
  • Literatura amerykańska
  • Ebooki-posiadam
  • Czas relaksu

Dodaj cytat z książki Przytul mnie