Tajemnica deszczowej nocy

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 2)
Wydawnictwo: Siedmioróg
9788375682021
MadziaT

Tajemnica deszczowej nocy - drugi tomik serii powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży - opowiada historię opartą na autentycznym wydarzeniu: Na obóz harcerski napadają uciekinierzy z więzienia. Terroryzują wszystkich i żądają okupu. Tylko Jajco może sobie poradzić z poskromieniem przestępców, zanim zostanie zrealizowany plan zagrażający życiu harcerzy...

eMPeWu | 2014-08-12
Przeczytana: 2003 rok

"Tajemnica..." wpadła mi w ręce w wieku lat około 15, kiedy to w bibliotece na półce dla młodzieży skończyły się (tzn. przeczytałam wszystkie dostępne) Siesicka, Boglar, Fox i inne "tragedie". Oczywiście kochałam je wszystkie. Jednak "Tajemnica..." była tak pociągająco inna... Połknęłam ją w ciągu jednej nocy przy lampce zaczepionej nad łóżkiem. I tak się zaczęło. Następnego dnia popędziłam do biblioteki po pozostałe tytuły. Sprawdziłam dokładnie czy ktoś przypadkiem nie przetrzymuje kolejnej. Żadna nie mogła mi umknąć. Zarówno "Tajemnica..." jak i pozostałe były cudowne, wciągające od pierwszej do ostatniej strony, czytane po nocach, skrzypiącymi od suchości oczyma. Wartka akcja, świetny humor, inteligentne postaci, niebanalne historie.

Tak mnie poruszyły w owym czasie książki pana Petka, że w starym zeszycie napisałam swoją pierwszą (i ostatnią) powieść sensacyjno - kryminalną o złodziejach samochodów na Majorce (!) z wątkiem miłosnym w tle. Ubolewam niemiłosiernie nad tym, że...

Po przeczytaniu tej książki, jak i innych tego autora, człowiek ma dość siedzenia w domu i przepełnia go chęć przygody, przeżycia czegoś wyjątkowego. Te książki dają coś pozytywnego, głód życia, nie siedzenia przed komputerem czy telewizorem ale prawdziwego życia, wyjścia z czterech ścian i spotkania z ludźmi.
Fakt,że opisane historie są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami uświadamia, że jest możliwe przeżycie niezwykłych przygód, wystarczy tylko chcieć.

Książkomaniacy | 2015-07-27
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2015

Krótko i na temat bo i książka jest krótka

Akcja książki toczy się w Borach Tucholskich - na obozie harcerskim. Głównym bohaterem jest Jajco, który musi pogodzić pragnienie zdobywania odznak z uczuciem do Marty co wcale nie jest takie proste.

Nieoczekiwane zmiany zachodzą, gdy uciekinierzy z więzienia napadają na obóz. Mogłoby się wydawać, że będzie to niezły kryminał, a może nawet horror? Nie spodziewajmy się jednak rzezi, hektolitrów krwi i zbiegłych morderców. Gdy okazało się, że nie to czeka na mnie w tej książce jako miłośniczka wyżej wymienionych tematów byłam bardzo zawiedziona.
Więcej jest "humoru" niż dramatu - jak dla mnie to nie za dobrze.
"Tępe, nieheblowane kaloryfery! Jeszcze się wam odwdzięczę, jak pragnę zakwitnąć." - tutaj jestem zmuszona przyznać..bardzo oryginalny sposób żeby kogoś obrazić.
Kto tak mówi? Łapka w górę!
Sama na to jeszcze nie wpadłam, ale podobno.. człowiek czytając wiele się uczy.

Myślę, że książki z tej serii będą do siebie mimo wszystko...

ania0713 | 2015-01-22

,,Tajemnica deszczowej nocy,,... Bardzo obiecujący tytuł, który odzwierciedla cała treść tej książki. Jest ciekawa, jak na te przeznaczone dla młodzieży. Jest w niej trochę grozy i miłości. Ogółem książka ciekawa, ale jak dla mnie zbyt krótka..

Rydzek | 2013-08-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Żaden fragment książki tak mnie nie zdenerwował, jak wyjaśnienie, że napadali przebrani policjanci, a ta cała akcja wydarzyła się "dla jaj".
Wtedy momenty wzruszenia i napięcia stają się bezsensowne. A i w końcówce ciężko się połapać. A szkoda, bo sama w sobie książka jest świetna.

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

messi | 2013-12-05

Super.