Obrona Leningradu

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

To książka poświęcona pełnemu zagadek wydarzeniu II wojny światowej blokadzie Leningradu rozpoczętej w 1941 roku. To również jeden z pierwszych przebojowych głosów w bezkompromisowej dyskusji, pozbawionej zahamowań politycznych i ograniczeń cenzury, na temat winnych tragedii zSRR w pierwszych latach II wojny światowej. Dlaczego, posiadając tak silną armię i przytłaczającą przewagę nad Niemcami zarówno w liczbie żołnierzy, jak i w uzbrojeniu, zSRR dopuścił do tego, co się stałoa Jakie są przyczyny największej katastrofy wojennej w historii Rosjia Na stronach tej książki znajdziemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.Władimir Bieszanow nie koncentruje się na warunkach życia w zablokowanym Leningradzie, ale szczegółowo analizuje przebieg działań bojowych na bliskich i dalszych przedpolach Leningradu, na froncie radziecko-niemieckim, a zwłaszcza omawia mechanizmy totalitarnej władzy po obu stronach, okrucieństwa wojny,ale także bezwzględność dowódców, ukazuje nieznane dotąd fakty.

Radosław | 2015-10-17
Aleksandra | 2014-07-28