Operacja "HF"

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
Deep Six
intryga, tajemnica
Ag2S

Śmiercionośny plan straszliwej katastrofy w słynnym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem.

Bezimienny wrak spoczywa na dnie morza. Zabójcza fala rozlewa się po oceanie. Widmowy statek dryfuje przez północny Pacyfik. Luksusowy liniowiec zmienia się w płonącą kulę ognia. Prezydencki jacht wyrusza w nocny rejs po Potomacu… a prezydent znika bez śladu.

źródło opisu: Amber

źródło okładki: Amber

gwiazdka | 2015-08-30
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

W moim odczuciu „Operacja HF" jest jedna lepiej czytających się książek Cusslera. Duży, prawie światowy rozmach, pewna wielowątkowość, wszystko prowadzące do jednego rozwiązania. Do tego wątek polityczny podany w dość interesujący sposób, czasami zaskakujące wydarzenia. Oczywiście, jak zawsze u Cusslera, nie obyło się bez pewnej przesady, a mianowicie niezniszczalność Dirka Pitta, szczególnie jego niewiarygodna wytrzymałość- bo kto kilka godzin po złamaniu kilku żeber da radę nosić ciężary ważące kilkadziesiąt kilogramów? Mimo to powieść jest niezła, pewne wydarzenia oczywiście da się przewidzieć, jednak tym razem czytelnik ma też kilka wydarzeń zaskakujących. Dla panów Cussler przygotował też barwne sceny z mordobiciem i strzelankami.

Machno | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Historia zaczyna się od skażenia chemicznego na wodach w rejonie Alaski, by zakończyć się efektownym pościgiem w wykonaniu ducha z przeszłości. Nie można za dużo napisać, bo w powieściach Cusslera rzeczy o których strach myśleć, bo w swej naiwności są niewiarygodne, nabierają kształtów i żyją. Tym razem Dirk Pitt musi odnaleźć prezydenta Stanów Zjednoczonych, pomścić śmierć przyjaciółki oraz uratować bliską mu Loren Smith z rąk tajemniczych współczesnych piratów. Jak zwykle wykazuje się przy tym diabelską przebiegłością i równie niesamowitą wytrzymałością. W tej książce są wszystkie podstawowe atuty tego autora - szalone pomysły wiarygodnie ożywiane, intrygujące postacie, błyskotliwe pyskówki pomiędzy Pittem a Giordino, a zwłaszcza tajemnica, która trzeba rozwikłać.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2009 rok

Hackelberry Finn:) Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Ciekawy zwrot akcji i ten rejs parowcem:D:D:D

123tomek | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

W środkowej Europie prezydencki samolot zabiera na pokład elitę kraju i wyrusza w krótki lot. Samolot znika w obłokach śmiercionośnej substancji zwanej "mgłą helową" i następnie zostaje podziurawiony śmiercionośną brzozą w celu zatuszowania śladów. Czy to umyślny zamach na Prezydenta, sprawka Rosji czy rozgrywki wewnętrzne. A może wypadek ...

Wróć!
W Ameryce Północnej prezydencki jacht zabiera na pokład elitę kraju i wyrusza w krótki rejs. Jacht ogarnia obłok sztucznej mgły a po jej rozwianiu okazuje się, że statek znika wraz z całą załogą. Czy to umyślny zamach na Prezydenta, sprawka Rosji czy rozgrywki wewnętrzne.

Szybka akcja, kilka pozornie niepowiązanych wątków i zaskakujące rozwiązania. Do tego już przywykliśmy wcześniej w powieściach Cusslera i po raz kolejny autor nie zawodzi. Jedyne czego mi zabrakło to trochę spłycony wątek niebezpiecznej substancji zabijającej w kilkadziesiąt sekund.

Radosław | 2014-01-31

Po raz kolejny Dirk Pitt "ratuje świat" Jak zwykle w przypadku Cusslera książka mnie wciągnęła (czytałem kilka lat temu, a niedawno odświeżyłem ją sobie). Sporo akcji no i historia (w szczególności historyczne pojazdy i statki) w tle. przyjemnie się czytało już dwa razy.

Jacek | 2014-08-26

Od pierwszych stron książka wciąga i nie puszcza aż do końca:) Dobra książka jako coś lekkiego np. na urlopie

Dweina | 2013-08-23

Uwielbiam każdą powieść Cusslera.

Jacek Białek | 2014-02-14
Przeczytana: wrzesień 2012

Jedna z książek od której zaczynałem przygodę z Cusslerem. Od pierwszych stron wciągająca, akcja toczy się bardzo szybko, mimo to opisy sytuacji bardzo nadają klimat. Ocena rewelacyjna, to trzeba przeczytać!

marcinos9876 | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Większość książki przegadana ale za to koncówka wymiata 6/10.

AgataW | 2014-11-07

Wakacyjna lektura.